هنرمندان گیلانی درجشنواره ملی یاریگران زندگی خوش درخشیدند

باز باران خبر/ اولین جشنواره یاریگران زندگی با حضور مومنی دبیر کل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور و صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و برخی مقامات با رعایت تمامی پروتکل های بهداشتی برگزارشد.

به گزارش باز باران خبر، حیدری آزاد دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان گیلان که بصورت وبینار در این جشنواره به همراه جمعی از مسئولین حضور داشتند بیان داشت؛ پدیده شوم مواد مخدر و روان گردانها از جمله بزرگترین بحران های فراگیر جهانی عصر حاضر است که از توان بسیار بالای آسیب زایی در عرصه های مختلف اجتماعی، فرهنگی ،اقتصادی ،سیاسی و امنیتی برخوردار است.

وی افزود: مبارزه با این پدیده شوم همت والا و عزم جزم ملت و تمامی ارکان حکومت را در اجرای هم زمان دو استراتژی کاهش تقاضا با پیشگیری و آگاهی بخشی و کاهش عرضه با مبارزه و مقابله جدی و خستگی ناپذیر با سوداگران مرگ را می طلبد.

وی اضافه کرد: ایجاد موج اجتماعی و بسیج همگانی بویژه در میان فعالان رسانه ای در پیشگیری از اعتیاد ؛افزایش آگاهی بخشی و اطلاع رسانی عمومی و مبارزه همه جانبه با مواد مخدر و تجمیع و انتشار آثار هنری شایسته و بستر سازی همگانی در فضای مجازی جهت افزایش مشارکتهای مردمی از اهم اهداف برگزاری جشنواره یاریگران زندگی می باشد.

وی گفت:جشنواره ملی یاریگران زندگی با بهره گیری حداکثری از ظرفیت ده ها سازمان و وزارتخانه عضو ستاد و موسسات فرهنگی و هنری دولتی و غیر دولتی ،استفاده از تحارب جشنواره های مختلف و حساس سازی هنرمندان برای خلق آثار هنری مرتبط با موضوعات جشنواره گامی موثر و رو به جلو در حوزه فرهنگی و هنری پیشگیری از اعتیاد و مبارزه با مواد مخدر است.

وی افزود:آنچه مسلم است مشارکت هنرمندان و استفاده از ایده های خلاقانه انها در تبیین مفهوم یاری گری در حوزه پیشگیری از مصرف مواد مخدر خود حاکی از اعتماد اصحاب رسانه و هنرمندان به سیاستهای ستاد مبارزه با مواد مخدر است.

وی یادآورشد: ده هزار اثر ارسالی اعم از فیلم کوتاه ؛فیلم مستند ،پویا نمایی ،تیزر ،پوستر و شعارهای پیشگیرانه توسط هیاتی متشکل از متخصصین و مشاهیر فن و هنر مورد داوری قرار گرفته و حاصل این تلاش و دقت هیات داوری طی جلسات متعدد ،انتخاب سی و یک اثر برای دریافت عنوان برتر و برگزیده کشوری بوده است.

حیدری آزاد دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان گیلان درپایان گفت:خوشبختانه این بار نیز هنرمندان گیلانی در این جشنواره ملی خوش درخشیده و نوجوان گیلانی نیکان نیک بین در بخش موشن گرافی و  المیرا فرهمند در بخش پویانمایی حائز رتبه های برتر کشوری نخستین جشنواره ملی یاریگران زندگی شدند.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=19317

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: