هر یک از خانواده‌های ساکن در گیلان، یک سفیر سلامت خواهند داشت

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه سلامت، سرمایه ارزشمندی است، افزود: انسان سالم، محور توسعه پایدار بوده و باید در صدد بهره‌مند شدن تمام انسان ها از مواهب الهی باشیم.

به گزارش باز باران خبر؛ در وبینار «هر خانه یک پایگاه سلامت»، دکتر آبتین حیدرزاده – معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به اجرای برنامه «هر خانه یک پایگاه سلامت» در مناطق تحت پوشش دانشگاه، اظهار کرد: با تربیت سفیر سلامت و آموزش خانوارها، گام مهمی برای ارتقای سلامت جامعه و بهبود سبک زندگی و پیشگیری از بیماری‌ها برداشته خواهد شد.

وی بیان داشت: متقاضی سفیر سلامت خانواده یکی از اعضای با نفوذ خانواده است که متاهل یا دارای سن بیشتر از ۱۸ سال است و حداقل ۸ کلاس سواد خواندن و نوشتن دارد و در دوره‌های آموزش حضوری و مجازی تعیین شده در سه حیطه پیشگیری و ارتقای سلامت، درمان‌های اولیه و توانبخشی مشارکت نموده و مسئولیت مشارکت در مراقبت از سلامت خود و خانواده را به عهده می‌گیرد.

وی، آگاهی بخشی به خانواده‌ها را یکی از مهمترین اقدامات درکنترل بیماری کرونا دانست و افزود: سفیران سلامت در این برهه حساس، پیام نظام بهداشتی کشور را به عنوان رابطین و ضابطین در منازل به اقوام و اعضای خانواده‌هایشان می‌رسانند.

دکتر حیدرزاده با اشاره به راه اندازی برنامه «هر خانه یک پایگاه سلامت» در دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: طی چند ماه گذشته با برگزاری کارگاه‌های برای تربیت مربیان شهرستانی در شهرستانهای مختلف استان، مربیان شهرستانی در حال آموزش دادن هستند.

این مقام مسوول گفت: با پیش رفتن این طرح، هر یک از خانواده‌های ساکن در استان گیلان، یک سفیر سلامت داشته و در ارتباط با پزشک خانواده خودشان، پیام‌ها را دریافت و آموزشهای لازم را در خانواده‌هایشان انجام می‌دهند.

معاون بهداشتی دانشگاه در ادامه این وبینار گفت: یکی از بزرگترین مشکلاتی که بدنبال همه گیری کووید ۱۹ در جامعه ایجاد شد، تعطیل شدن بسیاری از مشاغل و به مخاطره افتادن امنیت غذایی این گروه بویژه زنان باردار و کودکان شد.

وی خاطرنشان کرد: برای جلوگیری از این وضعیت، گروه تغذیه معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان مبادرت به شناسایی افراد در معرض خطر کرده و با کمک کمیته امداد امام خمینی (ره) و بنیاد علوی اقداماتی برای تامین بسته‌های غذایی لازم که حاوی ریز مغذی‌ها و انرژی برای این افراد باشد، صورت گرفته و امید است این بسته‌ها به دست افراد نیازمند برسد.

گفتنی است: به منظور استقرار، بررسی پیشرفت، ارائه گزارش کار و اجرای برنامه کشوری «هر خانه یک پایگاه سلامت» و جلسه حمایت‌های تغذیه‌ای از زنان باردار، بصورت ویدیوکنفرانس، در سالن کنفرانس معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان برگزار شد.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=14548

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

پیشنهادی: