هدف شرکت‌های دانش بنیان سوق دادن وقفیات در جهت توسعه اقتصادی است

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه کشور گفت: در وقف‌های جدید به شرکت های دانش بنیان و استارتاپ‌ها توجهی ویژه شده و هدف آن سوق دادن وقفیات در جهت توسعه اقتصادی است.

به گزارش باز باران خبر؛ حجت‌الاسلام سید مهدی خاموشی شامگاه گذشته در دیدار با استاندار گیلان با اشاره به اینکه حفظ موقوفات، نظارت بر نیات واقفان و ارتقاء بهره‌وری سه وظیفه مهم موقوفات است، اظهار کرد: نیت واقفان را به شاخه های خاص و اثربخش محدود کرده ایم تا علاوه بر افزایش منافع حاصل از وقف، امکان توسعه وقف را فراهم سازیم.

وی نگاه ویژه به دانشگاه ها در حوزه وقف را مورد تأکید قرار داد و افزود: استفاده از روش های مناسب برای بهره مندی هرچه بیشتر از موقوفات از دیگر برنامه های این سازمان است ضمن آنکه با توجه به گستردگی مقوله وقف، در زمینه توسعه نهادهای دانش بنیان نیز گام های خوبی برداشته شده است.

خاموشی خاطرنشان کرد: همچنین در وقف‌های جدید به شرکت های دانش بنیان و استارتاپ‌ها توجهی ویژه شده و هدف آن سوق دادن وقفیات در جهت توسعه اقتصادی است.

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه کشور از آمادگی این سازمان برای توسعه درختکاری و زارعت چوب در گیلان خبر داد و گفت: این امر علاوه بر رفع بخشی از نیازهای کشور به چوب، استحصال منابع خوبی هم در استان و هم در حوزه وقف  خواهد بود.

وقف به فرهنگ عمومی تبدیل شود

ارسلان زارع نیز در این دیدار، سنت حسنه وقف را صدقه جاریه ای خواند که سابقه تاریخی کهنی دارد و در عین حال که اقدامی دینی محسوب می شود؛ رویکردهایی فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی نیز دارد.

وی با تأکید بر لزوم تعمیم وقف از حوزه‌های محدود و خاص به حوزه‌های کامل و جامع امور فرهنگی و اجتماعی جامعه و نیز فراگیرتر شدن گستره آن ادامه داد: معتقدم اطلاع رسانی از کارکردهای وقف باید بیشتر و متناسب با نیازهای روز باشد تا فرهنگ وقف به یک فرهنگ عمومی تبدیل شود.

زارع با اشاره به منویات رهبر معظم انقلاب در خصوص وقف بیان داشت: ایشان تأکید کرده اند که وقف علم و فنآوری ضرورت امروز جامعه است زیرا یکی از راه های رفع مشکلات اقتصادی و اجتماعی، تولید علم و فنآوری است.

وی به شیوع ویروس کرونا و اهتمام جوانان غیرتمند ایران اسلامی و گیلان سرافراز برای تولید اقلام بهداشتی جامعه اشاره و اضافه کرد: در همین راستا خیران بسیاری نیز در این مسیر پیش‌قدم شده و نیک اندیشانه و خیرخواهانه، با بر عهده گرفتن بخشی از هزینه های تولید اقلام بهداشتی، کوشیدند آلامی از جامعه را کاهش دهند.

انتهای پیام 

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=31961

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: