هادی پور تکواندوکار گیلانی المپیکی شد

 آرمین هادی پور تکواندوکار گیلانی موفق به کسب سهمیه المپیک ۲۰۲۰ توکیو ژاپن شد.

به گزارش باز باران خبر و به نقل از ایرنا، رئیس هیات تکواندو استان گیلان اظهار داشت: هادی پور که به همراه تیم ملی چهار نفره ایران در فینال مسابقات تکواندو گرندپری ۲۰۱۹ در مسکو روسیه حضور یافته بود، با درخشش و راهیابی به مرحله نیمه نهایی، سهمیه المپیک ۲۰۲۰ را کسب کرد.

محسن سترگی افزود: این تکواندوکار ملی پوش گیلانی اولین ورزشکار این استان است که توانسته سهمیه المپیمک را به دست بیاورد و به عنوان اولین تکواندوکار گیلانی نیز ، رقابت های مهم المپیک را تجربه خواهد کرد.

وی ادامه داد: هادی پور در جریان رقابت های فینال گرند پری در وزن ۵۸- کیلوگرم به مصاف حریفان خود رفت و گرچه این تکواندوکار موفق به کسب مدال نشد اما خوشبختانه با صعود به مرحله نیمه نهایی ، امتیازات لازم را کسب و سهمیه المپیک را به دست آورد.

وی اضافه کرد: این ملی پوش گیلانی در جریان این رقابت ها، در دور اول مصطفی کاما از سنگال را با نتیجه ۱۸ بر چهار و در مرحله دوم برانگانکا از پرتغال را با نتیجه ۱۴ بر دو مغلوب کرد و به دیدار نیمه نهایی فینال مسابقات گرندپری ۲۰۱۹ راه یافت.

وی بیان کرد: هادی پور در این مرحله به مصاف جون جانگ قهرمان ۲۰۱۹ جهان، قهرمان گرند اسلم ۲۰۱۸ ، قهرمان سه دوره گرند پری ۲۰۱۹ ، قهرمان آسیا و شانس اول قهرمانی این مسابقات قرار گرفت که در نهایت با نتیجه ۲۱ بر ۱۱ مغلوب این حریفش شد و به دیدار رده بندی راه یافت که در این مرحله نیز با نتیجه ۱۵ بر ۱۱ مغلوب گئورگی پوپوف از روسیه شد.

سترگی خاطرنشان کرد: فنیال مسابقات تکواندو گرند پری ۲۰۱۹ از روز جمعه با حضور ۱۲۸ تکواندوکار برتر در چهار وزن المپیکی و در دو بخش بانوان و آقایان در مسکو روسیه آغاز و تا شنبه شب ادامه یافت.

آرمین هادی پور متولد ۱۳۷۳ شهرستان رشت است و تاکنون مقام‌های زیادی را در رشته تکواندو کسب کرده که می‌توان به کسب مدال برنز سومین مرحله مسابقات گرند پری ۲۰۱۹ بلغارستان، مدال نقره تورنمنت صربستان ، مدال نقره مسابقات گرند پری ۲۰۱۹ ژاپن، مدال برنز مسابقات قهرمانی جهان ۲۰۱۹ انگلیس، مدال طلای گرند پری انگلیس، مدال طلای مسابقات بین المللی اردن ، مدال طلای المپیک آزمایشی ریو، مدال نقره قهرمانی جهان، دو مدال قهرمانی آسیا (یک مدال طلا و دیگری برنز که مدال طلا برای اولین بار در تاریخ تکواندو ایران به دست آمده)، سه مدال طلا یونیورسیاد، یک مدال نقره جام جهانی، یک مدال نقره گرند پری، مدال طلای گرند اسلم، مدال نقره گرند پری روسیه و مدال طلای جام ریاست فدراسیون جهانی ۲۰۱۹ آسیا اشاره کرد.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=5627

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: