نیاز مبرم گیلان به گروه‌های خونی O+ و A+

مدیرکل پایگاه انتقال خون گیلان از نیاز مبرم این استان به گروه های خونی O+ و A+ خبر داد و گفت: روزانه ۲۵۰ تا ۳۰۰ واحد خونی در گیلان مصرف می‌شود.

به گزارش باز باران خبر، دکتر بابک پاکدل در جمع خبرنگاران از کاهش ذخایر خونی و فراورده‌های آن در گیلان خبر داد و اظهار کرد: ذخایر تمامی گروه‌های خونی به خصوص O+ و A+ در استان گیلان به شدت کاهش یافته است.

وی با اشاره به اصل فاصله گذاری اجتماعی و رعایت پروتکل‌های بهداشتی از سوی مردم در پی شیوع کرونا، افزود: روزانه بین ۲۵۰ تا ۳۰۰ واحد خون در استان مصرف می‌شود و لازم است در جهت جبران این تعداد واحد خونی مردم در اهدای این نیاز مبرم و حیاتی، مشارکت فعالانه‌تری داشته باشند.

مدیرکل انتقال خون گیلان با بیان اینکه تمامی مراکز ثابت و سیار انتقال خون استان آماده دریافت خون سالم از مردم هستند، ادامه داد: مردم می‌توانند به ۱۰ پایگاه سیار و ثابت جهت اهدای خون مراجعه کنند.

پاکدل با اشاره به اینکه ۹۶ درصد اهدا کنندگان خون آقایان هستند، خاطرنشان کرد: در حالی که نیمی از جمعیت استان را بانوان تشکیل می‌دهند اما در مقایسه با آقایان خونی کمتری اهدا می‌کنند و انتظار است این قشر نیز در اهدای خون مشارکت بیشتری داشته باشند.

وی از راه اندازی کمپینی در جهت افزایش اهدای خون خبر داد و گفت: به مناسبت روز جهانی اهدای خون، کمپینی با عنوان «خون سالم نجات بخش زندگی» از امروز در استان آغاز شده و تا پایان خرداد ماه ادامه دارد.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=10529

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

پیشنهادی: