نیاز صنعت خودرو به توان قطعه‌ سازان گیلانی

باز باران خبر/ مدیرکل صمت گیلان توان فنی قطعه سازان گیلانی را تحسین کرد و گفت: با توجه به توان دانش فنی با تکنولوژی روز آمد قطعه‌سازان خودرویی و زنجیره تولید آن در گیلان؛ فضای سرمایه‌گذاری برای تولید خودرو در گیلان مهیاست. 

به گزارش باز باران خبر و به نقل از روابط عمومی اداره کل صنعت، معدن و تجارت گیلان تیمور پورحیدری در حاشیه بازدید از کارخانه دانش بنیان و فناور در زمینه تولید قطعات خودرو در شهر صنعتی رشت که با حضور معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار گیلان انجام شد اظهار داشت: گیلان با وجود بیش از ۱۰ شرکت فعال و فناور در زمینه قطعات خودرو با تنوع بیش از ۱۷۳ قطعه کوچک و بزرگ انواع خودرو، بخش بزرگی از نیاز خودروسازان کشور را پوشش می دهد.

مدیرکل صنعت، معدن وتجارت گیلان افزود: هم اکنون در صنعت قطعه سازی استان بیش از ۳۰۰۰ نفر مشغول به فعالیت هستند و برنامه ریزی جهت تشویق این واحد ها جهت ایجاد طرح های توسعه ای داریم که زمینه اشغال مضاعف این واحد ها را در پی خواهد داشت. 

وی در بخشی دیگر از بیانات خود از لزوم حمایت جدی از این صنعت سخن گفت و افزود: این صنعت با تکیه بر توان داخلی و مهندسین مجرب کشور؛ با تولید قطعات با کیفیت داخلی قابل رقابت با مشابه خارجی توانسته است در بسیاری از قطعات ما را از واردات و خروج ارز بی‌نیاز کند. 

پورحیدری با اشاره به موفقیت قطعه‌سازان گیلانی به تولید جعبه فرمان برقی خودرو برای نخستین بار در کشور تشریح کرد: صنایع قطعه سازی گیلان در ارزیابی تامین قطعات خودروسازان در تراز اولی ها قرار دارند و به طور مثال ۹۰ درصد جعبه فرمان برقی خودرو و کمک فنر دو خودروساز بزرگ کشور را تامین می کنند تا در شرایط تحریمی مجبور به واردات با دشواری های فراوان نباشند. 

مدیرکل صمت گیلان عدم پرداخت مطالبات قطعه‌سازان را علیرغم فروش بالای خودروسازان، بی مهری و ظلم بزرگ بر این صنعت پرتوان دانست و تصریح کرد: مطالبات قطعه‌سازان گیلانی را از جانب وزارت به صورت جدی پیگیری خواهم نمود تا این صنعت پویا دچار معضل نقدینگی و کاهش انگیزه نشود.

وی در پایان خاطر نشان کرد: البته یکی از برنامه های مهم وزارت صمت گسترش نظام تامین مالی زنجیره ای است که می تواند راهکاری مناسب جهت برطرف نمودن مطالبات انباشته در زنجیره تامین صنایع مختلف از جمله صنعت خودرو سازی باشد.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=23513

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

پیشنهادی: