نگاه مترقی دولت تدبیر و امید بستری مناسب برای استیفای حقوق کودک است

باز باران خبر: معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری گیلان نگاه مترقی در اصلاح قوانین و تدوین برنامه‌های ارتقای حقوق کودک را بیان‌گر اراده جدی دولت تدبیر و امید برای تحقق سیاست‌های نظام در برنامه ششم توسعه عنوان‌کرد.

به گزارش اطلاع‌رسانی استانداری گیلان؛ دکتر ارسلان زارع در جلسه شورای هماهنگی و پیگیری حقوق کودک استان گیلان با اشاره به تدوین طرح‌ها و برنامه‌های دولت برای ارتقای حقوق کودک و احترام به شخصیت نسل آینده‌ساز جامعه گفت: در این مسیر شاهد اقدام‌های مناسبی هستیم و اراده‌ای جدی برای بهره‌گیری از ظرفیت‌های ملی، همراه‌سازی تمامی دستگاه‌های اجرایی، گروه‌های مردم نهاد و استفاده از دیدگاه‌های سازنده دانش‌آموختگان و صاحب‌نظران رشته‌های مختلف وجود دارد.

وی پیشینه‌ مذهبی کشور را تکیه‌گاهی برای تصمیم‌گیرندگان و تصمیم‌سازان توصیف‌ کرد و با تبریک سالروز ولادت کریم اهل بیت، امام حسن مجتبی(ع) افزود: اسلام به‌عنوان یکی از مکاتب الهی، نگاه ارزنده و بلندی به رعایت حقوق کودک به‌عنوان انسان دارد و نگاه احترام آمیز به کودک در راستای توجه به کرامت انسانی، به‌روشنی در سیره معصومین (ع) جلوه‌گر است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری گیلان اظهار داشت: شیوه‌های آموزش غیرمستقیم و سیره بزرگان دین، رفتاری مبتنی بر عطوفت و مهربانی نسبت به کودک بوده است که این امر مایه مباهات تمامی مسلمانان محسوب می‌شود.

وی به گذشته‌ کشورمان در رعایت حقوق تمامی انسان‌ها، به ویژه نسل کودک و نیز فعالیت‌های موثر صورت‌گرفته در چهل‌سال انقلاب اسلامی اشاره و خاطرنشان کرد: در عصر جدید با توجه به پیچیدگی‌ها، فراز‌ها و فرود‌ها، نیازمند به‌روز‌رسانی و رعایت قانون‌های عمومی مورد تایید دین مبین اسلام و باور‌های اسلامی کشورمان برای نیل به نقطه مطلوب هستیم.

وی به ضرورت تولید محتوای مناسب، آگاهی‌بخشی به جامعه و بهره‌گیری هدف‌مند از ظرفیت‌های فضای مجازی اشاره و با تشریح آسیب‌های اجتماعی متوجه نسل کودک اظهار‌داشت: تلاش افزون‌تر برای کاهش کودکان کار، بازمانده از تحصیل و توجه هم‌زمان به نیاز‌های سخت‌افزاری خانواده‌ها، گامی در مسیر بازتوانی و خدمات‌رسانی موثر به این قشر ازجامعه محسوب‌می‌شود.

دکتر زارع با تأکید بر لزوم بهره‌گیری از ظرفیت‌های دستگاه‌های استانی در ارائه‌ی خدمات رایگان به خانواده‌های کم‌برخوردار  و ضرورت کمی‌سازی اهداف برای ترسیم چشم‌انداز و حرکت در جهت اولویت‌ها افزود: لازم است با  توجه به گذشته و جایگاه گیلان در این زمینه، تلاش بیش‌تری برای معرفی آن به‌عنوان استانی پیشرو در ارتقای سطح شاخص‌های اجتماعی صورت گیرد.

وی استفاده از مناسبت‌هایی چون هفته ملی کودک، تشکیل کارگروه‌های مختلف و برنامه‌ریزی‌های هدف‌مند برای پیشبرد فعالیت‌ها متناسب با بُرش‌های استانی و شهرستانی را ضروی دانست و گفت: این امر بیان‌گر توجه جدی به حوزه کودک و نشان‌گر اقدام‌های مناسب در حال انجام است.

وی همچنین از تشکیل کمیته‌ای به سرپرستی فرمانداری و دبیری شهرداری رشت، برای معرفی این شهر به عنوان«شهر دوستدار کودک» خبرداد.

در این جلسه گزارشی از روند فعالیت‌های چهارکمیته حقوقی و قضایی، آموزش و اطّلاع‌رسانی، حمایتی و هماهنگی و پایش و ارزیابی، به‌ترتیب از سوی مدیران کل و نمایندگان دادگستری، فرهنگ و ارشاد اسلامی، بهزیستی و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان ارائه شد.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=1115

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

پیشنهادی: