نوسانات نرخ ارز، سرمایه گذاری صنوف را پر خطر کرده است

رئیس اتاق اصناف مرکز گیلان بابیان اینکه نوسانات نرخ ارز سرمایه را به سمت کارهای غیر مولدی همچون خرید و فروش ارز سوق داده است، گفت: درحال حاضر سرمایه گذاری در صنوف کوچک و متوسط پرخطر و دارای ریسک بالاست.

به گزارش باز باران خبر؛ سید جلال الدین شکریه در جلسه شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی  استان در رشت تصریح کرد: در حال حاضر اصناف بدلیل نوسانات نرخ ارز  برای پرداخت هزینه هاشان از جمله نظام اجاره، تامین اجتماعی و مالیات با مشکل مواجه می شوند.
وی با بیان اینکه اتاق اصناف، تعاون و بازرگانی نظامی درهم تنیده شده، هستند، اظهار داشت: محصولاتی که در بخش های مختلف تولید می شود در نظام توزیع عرضه می شود و بنابراین  هر یک از این بخش ها که با مشکل مواجه شود، بخش های دیگر را هم درگیر می کند که در شرایط کنونی حال و روز خوشی برای ارز نداریم و این بر همه حوزه ها اثرگذاری مستقیم و غیر مستقیم زیادی دارد.
وی تصریح کرد: در حال حاضر ارز به نوعی لنگرگاه تثبیت اقتصاد کشور است و تولید کنندگان با توجه به نوسانات نرخ  ارز  و زمان بر بودن بازگشت سرمایه شان  نمی دانند که  محصولی که تولید می کنند، پس از عرضه با چه شرایطی از لحاظ خرید و قیمت مواد اولیه برای تولیدات دیگر مواجه خواهد شد.
شکریه اظهار داشت: اگر نرخ ارز افزایش می یابد، باید سرانه ملی  و  قدرت خرید مردم نیز افزایش یابد و در صورتی که افزایش نیابد تولیدات ما سنگین می شود.
وی با بیان اینکه این نوسانات موجب بروز مشکل در تمامی بخش ها شده است، افزود : چنانکه سرمایه گذاری در بخش صنوف کوچک و متوسط در این شرایط پر خطر شده است.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=11131

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

پیشنهادی: