نمایش “گیلانه” رتبه دوم جشنواره ملی آئینهای نوروزی فیروزکوه را کسب کرد

گروه تئاتر مارلیک با نمایش گیلانه توانست رتبه دوم جشنواره ملی آیینهای نوروزی فیروزکوه را کسب نماید . 

به گزارش باز باران خبر، اولین جشنواره نمایش های آیینی و سنتی کهن دیار فیروزکوه در راستای حمایت و اعتلای فرهنگ و آئین های نوروزی و احیاء حفظ و اشاعه آئیین ها و سنت های اصیل ایرانی که ریشه در تمام استان های باستانی ایران دارد که حاکی از نوید بهار و امید – سرسبزی خواستگاه و خواستار شادی تمام مردم سرزمینمان است، برگزار شد.

دبیرخانه نخستین جشنواره آئینی سنتی نوروزی فیروزکوه، اسامی گروه های برگزیده نمایشی را اعلام کرد که براین اساس، نمایش «آق قویون قره قویون» به کارگردانی حمید حمیدی و به نویسندگی محمد یوسفی زاده از شهرستان مرند استان آذربایجان شرقی موفق شد رتبه برتر این جشنواره را به دست آورد.

نمایش «گیلانه»  به نویسندگی و کارگردانی هومن میرمعنوی از رشت استان گیلان رتبه دوم و نمایش «آیین نوبهار» از ملایر استان همدان رتبه سوم را کسب کردند.

همچنین دیپلم افتخار بهترین موسیقی به نمایش “آیین های نمایشی مازندران” به کارگردانی علی حسن نژاد از ساری، دیپلم افتخار بهترین نمایش از نگاه مردم به نمایش “آئینی نوروزی فیروزکوه” به کارگردانی انجمن هنرهای نمایشی فیروزکوه از تهران و  دیپلم افتخار بهترین بازیگری به بهادر رضائی از فیروزکوه تعلق گرفت.

گفتنی است، بیش از ۳۲ اثر نمایشی از همه استان ها به دبیرخانه ارسال شد که ۱۲ اثر به جشنواره راه یافت و ۳ اثر نیز برگزیده جشنواره اعلام شد.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=4980

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: