نمایشگاه گروهی هنرمندان ژاپنی و ایرانی در لاهیجان برپا می شود

نمایشگاه گروهی نقاشی باعنوان « دریای ژاپن تا خزر » منتخبی از آثار هنرمندان ژاپنی و ایرانی در نگارخانه اداره فرهنگ و ارشاداسلامی لاهیجان به نمایش در می آید.

به گزارش باز باران خبر و به نقل از روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان لاهیجان، نمایشگاه گروهی نقاشی باعنوان « دریای ژاپن تا خزر » منتخبی از آثار هنرمندان ژاپنی و ایرانی است  که توسط پژمان نوروزی گردآوری شده  و  قرار است از تاریخ ٢٣ خرداد الی ٢ تیر ٩٨ در نگار خانه اداره فرهنگ و ارشاداسلامی لاهیجان در معرض دید عموم قرار گیرد.

ایده اولیه نمایشگاه گروهی « دریای ژاپن تا خزر » از دو سال پیش  با شروع پروژه تحقیقی پژمان نوروزی درباره  هنر شرق آسیا  ، بویژه  هنر تجسمی ژاپن آغاز شد که در آن به تحقیق در مورد تاریخ هنر نقاشی و دوره ها و تکنیک های مختلف آن و همچنین هنرمندان صاحب نام آن پرداخته است  که همچنان ادامه دارد .

این نمایشگاه به عنوان اولین مجموعه از آن پروژه « japanpainting » می‌باشد که تلفیقی از هنر شرق و غرب آسیاست و به نوعی گفتمان هنری در غالب نمایش آثار می‌باشد  که شامل هشت هنرمند ازکشور  ژاپن و یک هنرمند از  کشور استرالیا و هشت هنرمند از ایران می‌باشد که از این هنرمندان مجموعا بیست و هفت اثر به نمایش در خواهد آمد .

به گفته نوروزی ، در انتخاب آثار سعی بر آن داشته که از تکنیک ها و مدیا های معاصر چون  نقاشی ، طراحی ، کلاژ ، میکس مدیا و کالیگرافی در این مجموعه بگنجاند.

آکینو میاکوشی ، ساکی هیروموری ، میکا ناکامورا متر ، زوئیهو ، ایکوتا شیهو ، هیتومی موتوهاشی دمیر ،  یوسوکه آٱکی ،  توموکی کاگامی ، رئیجی سوگاوارا ، مهسا ذاکری ، مریم علیزادفرد ، نگین ناصرانی ، پریسا رحیمی پور ، حسین احصایی ، امیر شلمانی ، امید شلمانی ،پژمان نوروزی از جمله هنرمندانی هستند که آثارشان در این مجموعه به نمایش در می آید.

لازم بذکر است مراسم گشایش این نمایشگاه روز پنجشنبه ۲۳ خرداد٩٨  ساعت ۱۷ الی  ۲۰   می باشد و علاقمندان می توانند تا تاریخ  ۲تیر  هر روزه از ساعت ۱۰ تا ۱۲/۳۰ – ۱۷تا۲۰ از این نمایشگاه بازدید نمایند.

پژمان نوروزی متولد۱۳۵۴ و اهل لاهیجان است وی تاکنون در نمایشگاههای نقاشی انفرادی متعددی چون  (نمایشگاه « موج متوسط »  در خانه فرهنگ گیلان . رشت در سال  ۱۳۹۲- مجموعه طراحی و حجم « تنیده گی »  در کافه زندگی  لاهیجان در سال ۱۳۹۶-  مجموعه نقاشی « سمساری »  در گالری هیتو  لاهیجان د رسال ۱۳۹۶ ) و نمایشگاههای گروهی متعددی چون (اولین اکسپو  جمعی از نقاشان گیلان .لاهیجان در سال ۱۳۹۱ ؛گالری «  من » تهران در سال ١٣٩٢- نمایشگاه  افتتاحیه گالری پنجره تهران در سال ١٣٩٢- نمایشگاه  خیریه  بنیاد بیماری های خاص  در  برج میلاد  تهران در سال ١٣٩٢- نمایشگاه  پایان سال  گالری  ایوان سپید   کرج در سال ١٣٩۴-    منتخب  هنرمندان  گالری پنجره   تهران در سال ١٣٩۴- نمایشگاه هنرمندان گیلان به مناسبت بهار در خانه فرهنگ . رشت در سال ١٣٩۴- نمایشگاه   افتتاحیه   گالری   ایماژ   شیراز در سال ١٣٩۴- نمایشگاه  «  صد اثر صد هنرمند »  گالری  گلستان   تهران در سال ١٣٩۴ – نمایشگاه «  ‌هوا بس ناجوانمردانه سرد است » گالری  افرند  تهران در سال ١٣٩۴و نمایشگاه اسفند ، پایان سال گالری افرند تهران د رسال ١٣٩٧ ) شرکت داشته است.

وی همچنین در نمایشگاههای گروهی خارجی( گالری «   M  Gallery  » وین  اتریش ؛ گالری موزه ملی  ازمیر  « هنرمندان آبستره »    ترکیه؛  گالری کدی « Kedi art gallery »  با همکاری (  گالری هوم  تهران)در  ازمیر  ترکیه؛  نمایشگاه سالانه هنرمندان کدی گالری ازمیر  ترکیه؛  نمایشگاه سالانه ه‍نرمندان  کدی گالری ازمیر   ترکیه؛  منتخب هنرمندان کدی گالری  در  مانیل  فیلیپین منتخب ماه ژانویه ۲۰۱۸ مجله و گالری NNC لندن و چاپ سه اثر طراحی در مجله نیز شرکت داشته است.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=1633

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

پیشنهادی: