نمایشگاه‌ مطبوعات و رسانه‌ های ایران آذر ماه ۱۴۰۰ برگزار می‌شود

باز باران خبر/ اولین نمایشگاه بین المللی رسانه‌های برتر شامل؛ نشریات چاپی، خبرگزاری‌ها، رسانه‌های دیجیتال و چندرسانه‌ای ایران توسط بخش خصوصی ۲۳ تا ۲۶ آذر برگزار می‌شود.

حسن زمانی، مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی در نشست خبری گفت: از روز اولی که بحث برگزاری نمایشگاه بین المللی رسانه‌های برتر مطرح شد، از آن استقبال و ۱۰ هزار متر مربع برای برگزاری این رویداد مطبوعاتی پیش بینی کردیم. سال‌های پیش نمایشگاه مطبوعات در محل نمایشگاه بین‌المللی برگزار می‌شد. من از تمام رسانه‌ها دعوت می‌کنم با حضور در نمایشگاه امسال به خانه خودشان برگردند.

انتخاب شعار «دوباره زندگی»

داوود منافی، رئیس ستاد برگزاری نمایشگاه رسانه‌های برتر با بیان این که هدف ما نمایش مطبوعاتی نیست اظهار داشت: می‌خواهیم تمام رسانه ها را دور هم جمع کنیم و حیات دوباره ای به نشریات بدهیم. تمام دنیا از کرونا لطمات اجتماعی و اقتصادی خوردند و کسب و کارهای زیادی تعطیل شد. نشریات هم شامل این لطمه شدند. می خواهیم جان تازه ای به نشریات دهیم و به همین خاطر شعار دوباره زندگی را برای نمایشگاه انتخاب کرده‌ایم. امیدواریم با برگزاری این نمایشگاه بعد از چند سال رکود، جان تازه‌ای به رسانه‌ها بدهیم تا به حیات‌شان ادامه بدهند.

وی با یادآوری اینکه ۲۳ دوره نمایشگاه مطبوعات توسط دولت و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شده تاکید کرد: بعد از ۲۳ سال برگزاری و سه سال وقفه تصمیم گرفتیم این نمایشگاه را برگزار کنیم تا رسانه‌ها با یکدیگر تبادل فکر و مشکلات خودشان را حل کنند. البته مطالبه ما از دولتمردان باقی است‌ و آنها هم باید از رسانه‌ها حمایت کنند. این نمایشگاه را کاملا بخش غیردولتی با کمک خانواده مطبوعات برگزار می‌کند. زمینه برای مشارکت همه فراهم است. هیچ ممنوعیتی نداریم و تمام رسانه‌ها و مطبوعاتِ دارای مجوز می‌توانند در این نمایشگاه مشارکت کنند.

رئیس ستاد برگزاری نمایشگاه رسانه‌های برتر درباره هزینه‌هایی که رسانه‌ها برای غرفه باید بپردازند توضیح داد: از مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی قول گرفته‌ایم غرفه‌ها را با بیشترین تخفیف در اختیار ما و رسانه‌ها قرار بدهند تا رسانه‌ها متحمل هزینه های سنگین نشوند. هزینه هر غرفه بستگی به متراژ دارد و به زودی جدولی در این رابطه منتشر می‌شود.

موزه رسانه‌ها و تکریم شهدای خبرنگار

منافی با اشاره به دو بخش از نمایشگاه شامل موزه رسانه‌ها و تکریم شهدای خبرنگار گفت: در بخش موزه رسانه‌ها تمام وسایل ارتباط جمعی رسانه ای از ۷۰ سال پیش تا الان را نمایش می دهیم. تکریم شهدای خبرنگاری که در به درجه رفیع شهادت نایل شدند از دیگر بخش‌های این نمایشگاه است. امیدواریم د راین نمایشگاه مسئولان چندین نشست خبری با حضور مردم داشته باشند و حرف مردم و خبرنگاران را بشنوند. احتمالا چند وزیر را برای شرکت در نشست‌های خبری دعوت می‌کنیم.

به گفته وی نمایندگان رسانه‌ها از ۲۶ مهرماه تا ۱۰ آبان می‌توانند در سایت  (https://pressfair.ir/) ثبت نام و اعلام حضور کنند.

گفتنی است، نشست خبری اولین دوره نمایشگاه بین المللی رسانه‌های برتر با حضور حسن زمانی مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی، علی اکبر بهبهانی مدیرعامل شرکت تعاونی مطبوعات کشور و داود منافی رئیس ستاد برگزاری نمایشگاه برگزار شد. اولین دوره نمایشگاه بین المللی رسانه‌های برتر توسط موسسه فرهنگی رسانه برتر آرمانی و با همکاری شرکت تعاونی مطبوعات کشور برگزار خواهد شد.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=21549

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: