نماز جمعه نهادی رحمانی و مردمی ترین نهاد بعد از انقلاب است

نشست خبری حجت الاسلام سیدجواد سلیمانی امام جمعه لاهیجان همزمان با برپایی اولین نماز جمعه در نظام جمهوری اسلامی ایران و گرامیداشت روز خبرنگار برگزار شد.

به گزارش باز باران خبر؛ امام جمعه لاهیجان در این نشست گفت: در ۵ مرداد ۱۳۵۸ نماز جمعه از زمین چمن دانشگاه آزاد تهران به درخت تنومندی تبدیل شد که سایه اش کل کشور را فرا گرفت و مقام معظم رهبری از نماز جمعه به عنوان نهادی رحمانی یاد کردند.
وی از نماز جمعه به عنوان نهادی بزرگ و موثر یاد کرد و گفت: نماز جمعه دارای سه ویژگی مهم است . اول مردمی بودن، دوم انقلابی بودن و سوم جهادی بودن، که امروزه به جرأت می‌توان گفت مردمی‌ترین نهادی که از اول انقلاب در این چهل سال توانسته خدمات خودش را ارائه کند نهاد رحمانی و مبارک نماز جمعه است.
امام جمعه لاهیجان به مشکلات اقتصادی جامعه نیز اشاره داشت و با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری این گرانی ها را حاصل از تحریم و سومدیریت خواند و تاکید کرد ما در کشور جوانان آینده دار ، ایده های خوب و مجلس تازه نفس داریم اما ماه های پایانی دولت به نوعی نشان از رهاشدگی دارد.
وی با تاکید بر اینکه همه باید گوشمان به حرف رهبر باشد عنوان داشت در انتخابات گذشته بسیاری از افرادی که نظام را دوست داشتند هم پای صندوق نیامدند چون از وضعیت بوجود آمده عصبانی هستند.
حجت اسلام سلیمانی امام جمعه لاهیجان همچنین در تشریح  نامه محرمانه چند ماه پیش خود به رییس قوه قضاییه گفت با توجه به اتفاقاتی که رخ داده بود،  احساس تکلیف کردیم و نامه ای همراه با مستندات آماده شد و شخصا محضر آیت اله رییسی ارائه دادیم و در این خصوص دادگاه ویژه تشکیل شده و به زودی با ورود سازمان بازرسی نتایج آن اعلام خواهد شد .
وی افزود جمعه تعطیل نیست چون مسئولیت اجتماعی تعطیل نیست تریبون نماز جمعه باید رساننده ی درد های مردم باشد و در عین وحدت اقتدار و دلسوزی مومنانه برای کشاندن مشکلات به نماز جمعه باشد اگر مشکلات مردم به تریبون نماز جمعه کشیده شود گره ی مشکلات باز خواهد شد و برای تبلور این امر در آینده ای نزدیک صندلی های داغی برای مسئولان خواهیم گذاشت تا پاسخگوی مردم باشند.بنده به عنوان امام جمعه شهرستان بر این باورم که مسئولین را به دغدغه‌های مردم سوق دهم .شایان ذکر است امام جمعه لاهیجان در پایان جلسه از اصحاب رسانه تقدیر به عمل آورد.

گزارش: اکبر حیدرپور

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=11613

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

پیشنهادی: