نقش اصناف در تولید ناخالص ملی بیش از ۲۰ درصد است/ افزون بر ۳۰۰ هزار نفر در بخش اصناف گیلان فعالیت دارند/ از صاحبان صنوف رشت و شفت تجلیل شد


باز باران خبر/ مدیرکل صنعت، معدن وتجارت در “سالروز ملی اصناف” گفت: پرچم اقتصادی کشور در دستان پرتوان اصناف و بازاریان است.
به گزارش روابط عمومی اداره کل صمت استان گیلان، تیمور پورحیدری؛ ابتدا در دو اتحادیه الکتریک و لوازم خانگی رشت حضور یافت و با تبریک این روز، با اهدا لوح از آنان تقدیر کرد و سپس در همایش روز اصناف شهر شفت که با حضور فرماندار شهرستان و سایر مدیران شهرستانی برگزار شد، اظهار داشت: امروزه به طور کلی،اصناف در تولید ناخالص ملی بیش از ۲۰ درصد سهم داشته و با ۳۰۰ هزار نفر اشتغالزایی در گیلان؛ وفاداری و همگامی خود را به انقلاب اسلامی نشان داده اند.

وی با بیان اینکه پایمردی و مجاهدت بازاریان و کسبه همواره ثابت شده است، تصریح کرد: اصناف در خوشی و ناخوشی؛در گرما و سرما همواره کنار مردم و حاکمیت بوده و ایستاده اند.

دکتر پورحیدری جایگاه اصناف در معیشت مردم و اقتصاد پایدار را رفیع، توصیف و تاکید کرد:حرمت اصناف باید در استان همواره حفظ شود و باید تلاش کرد تا امنیت روانی جامعه اصناف به هم ریخته نشود.

مدیرکل صمت گیلان روز ملی اصناف را بهانه ای برای تقدیر و تجلیل از این قشر زحمتکش دانست و گفت: اصناف بازوان توانمند و تسهیل‌کننده فضای بازار بوده و خادم به ملت و دولت بوده و هست و این را از ابتدای انقلاب اسلامی نیز کسبه و اصناف و بازاریان شریف گیلان در میدان های انقلاب، راهپیمایی ها و ۸ سال دفاع مقدس در جبهه های حق علیه باطل و در بحرانها و بلایای غیرمترقبه، ثابت کرده اند.

متولی تولید و تجارت استان گیلان یکی از شاخصه های مهم انقلابی گری اصناف و بازاریان گیلان را تقدیم ۲۵۰ شهید والامقام اصناف به انقلاب در جنگ تحمیلی برشمرد و گفت: اصناف گیلان یک هزار و پانصد دستگاه کامیون در دوران دفاع مقدس روانه جبهه های حق علیه باطل کرده و در این راستا با مدیریت مدبرانه امام جمعه وقت مرحوم آیت ا…احسانبخش و همکاری اصناف کمکهای صنوف مختلف ایران به رزمندگان اسلام شد.
وی با تاکید بر لزوم همکاری مدیران صنفی جهت تنظیم و تامین بیشتر بازار گیلان، عنوان کرد: همدلی و تعامل اصناف و عمل به قوانین صنفی می تواند موجب بهبود ساماندهی وضع بازار و رونق اقتصادی استان گردد که انشاا… با برنامه های دقیق و حسن تدبیر صاحبان صنوف و نظارت هوشمندانه قابل دستیابی است.
گفتنی است در پایان مراسم روز اصناف شهرستان شفت به پاسداشت این روز بزرگ، از رئیس اتاق اصناف شفت و برخی از منتخبین صنفی با اهدا لوح، تقدیر و قدردانی به عمل آمد.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=31312

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

پیشنهادی: