نشست چهار شهر خلاق یونسکوی ایران برگزار می شود

دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو در ایران گفت: نشست چهار شهر خلاق یونسکوی ایران در رشت، اصفهان، بندرعباس و سنندج برگزار می شود.

ایوبی در نشست با شهردار رشت گفت: شور و اشتیاق مدیریت برنامه های یونسکو در شهر خلاق خوراک شناسی رشت قابل توجه و تحسین است.

وی با تاکید بر اینکه شهر رشت با پیشینه فرهنگی در بسیاری از زمینه ها پیشتاز بوده که این ویژگی می تواند این شهر را به شهری برای اجرای پایلوت بسیاری از برنامه های یونسکو تبدیل کند، گفت: ما از همه برنامه های فرهنگی و پیشنهادهای ارزشمند در این زمینه حمایت و پشتیبانی می کنیم.

ایوبی از برگزاری نشست چهار شهر خلاق یونسکوی ایران(رشت، اصفهان، بندرعباس و سنندج)توسط وزارت کشور در آینده ای نزدیک خبر داد و خاطرنشان کرد: در این نشست رئیس شورای شهر، شهردار، رئیس کمیسیون فرهنگی و مدیر برنامه های یونسکو در شهر خلاق دور هم گرد می آیند و به برنامه ریزی برای آینده مبادرت می ورزند.

دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو در ایران به برنامه های پیش روی شهرهای خلاق نیز اشاره کرد و گفت: یکی از برنامه ها جشن‌ ملی نوروز است. برنامه های جشن ملی نوروز امسال با محوریت چهار شهر خلاق یونسکو در کشور برگزار می شود و ما در این نشست به برنامه ریزی و تدارک و تقسیم کارها مبادرت خواهیم کرد.

وی گفت: شهر خلاق خوراک شناسی رشت باید از الان با قوت و قدرت برنامه های خود را در ارتباط با یونسکو طرح ریزی و اجرایی کند و بداند که ما هم با جدیت پیگیری و حمایت می کنیم.

ایوبی، نگاه زیست محیطی و خدمات محیط زیستی شهردار رشت را ستود و گفت: اقداماتی که شهردار رشت در این زمینه در دست اجرا دارد را نیز رصد می کنیم. این برنامه ها را نقطه عطفی در تاریخ رشت می دانیم که قطعاً از حمایت یونسکو نیز برخوردار خواهد شد.

در این نشست شهردار رشت هم با قدردانی از نگاه علاقه مندانه و دلسوزانه دکتر ایوبی به اتفاقاتی که در رشت در حال وقوع است، گفت: تمام قصد و هدف مدیریت شهری این است که شهروندان به رفاه بیشتر دست پیدا کنند.

حاج محمدی گفت: اجرای پروژه های زیرساختی از جمله احیای رودخانه ها، بهبود وضعیت دفنگاه زباله ها، ساخت تصفیه خانه دفنگاه، پروژه زباله سوز و اقداماتی که مدیریت برنامه های یونسکو در شهر خلاق خوراک شناسی رشت انجام داده و یا برنامه ریزی کرده همگی در جهت ایجاد آسایش، رفاه اجتماعی و بهبود وضعیت زندگی شهروندان است.

وی همچنین خاطرنشان کرد: برنامه های خوبی برای روز رشت در دست تدارک داریم که امیدواریم با همکاری دستگاه های ذیربط همه همشهریانمان از آنها بهره مند شوند.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=5704

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: