نخستین جشنواره عکس و فیلم صد ثانیه ای با موبایل در گیلان

اداره بهزیستی گیلان نسبت به برگزاری نخستین جشنواره استانی عکس و فیلم ۱۰۰ ثانیه ای با عنوان دست های توانا با محوریت موضوعی مشکلات ، موانع و توانمندی های معلولان اقدام کرده است.

 به گزارش باز باران خبر ، رئیس روابط عمومی بهزیستی گیلان گفت: سوق دادن افکار عمومی برای تفکر بیشتر به مشکلات موجود در جامعه معلولان و موانع موجود در برقراری ارتباطات و فعالیت های مفید و حضور خوب معلولان در جامعه، کمک به ظهور و نمایش دادن توانمندی های جامعه معلولان از اهداف برگزاری این جشنواره است.

فاطمه هاشمی افزود: این جشنواره می تواند کمکی برای داشتن محتوای خوب و موثربرای تبلیغات و اطلاع رسانی و شناساندن جامعه معلولان به آحاد مردم از طریق برپایی نمایشگاه های عکس های بدست آمده و فیلم های کوتاه صد ثانیه ای تاثیرگذار در فضاهای مجازی کشور باشد .

وی اظهار داشت: فرهنگ اصیل اسلامی در ایران در جامعه معلولان به آسیب های اجتماعی ناشی از بیکاری، طلاق، اعتیاد، کودکان کار و خیابان ، مناسب سازی معابر عمومی و تردد در خیابان ها، مشکلات ناشی از معلولیت ها مانند “بینایی ، شنوایی، جسمی حرکتی ، اعصاب روان ذهنی” و سالمندی فرهنگ سازی در حمایت از جامعه معلولان و توانخواهان، مشکلات اجتماعی ، اقتصادی ، ورزشی ، هنری ، آموزشی و غیره مرتبط با این افراد از موضوعات ارائه آثار در این جشنواره است.

رئیس روابط عمومی بهزیستی استان گیلان  با بیان اینکه شرکت در این جشنواره محدودیت سنی ندارد، خاطر نشان کرد:  علاقمندان تا ۳۱ اردیبهشت ماه سال آینده برای ارائه آثار در این جشنواره فرصت دارد، پس از داوری آثار، جشنواره ۲۰ تا ۲۲ خردادماه سال آینده برگزار می شود.

وی با اشاره به داوری آثار در دو بخش آزاد و ویژه معلولان اضافه کرد: داوری آثار ارائه شده در نخستین جشنواره عکس و فیلم ۱۰۰ ثانیه ای توسط اساتید و هنرمندان نام آشنا در حوزه عکاسی و فیلم سازی انجام می گیرد و اصول زیبا شناسی و بهره گیری از ویژگی های قابلیت های تلفن همراه در حلق آثار مورد توجه گرو داوری قرار خواهد گرفت.

وی با بیان اینکه در هر کدام از بخش های این جشنواره “عکس و فیلم” آزاد و معلولان تندیس جشنواره به همراه دیپلم افتخار و جایزه نقدی به سه اثر برتر اهدا می شود، در ضمن علاقمندان برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت  http://www.behzisti.ir/ مراجعه کنند. 

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=7214

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: