میانگین رسیدگی به پرونده های حقوقی در گیلان ۹۰ روز است

رییس کل دادگستری گیلان طی نشست خبری با اصحاب رسانه که به مناسبت هفته قوه قضاییه برگزار شد رسانه ها را امین و معتمد دستگاه های اجرایی دانست.
به گزارش باز باران خبر؛ احمد سیاوش پور ضمن گرامیداشت ۷ تیر و نامگذاری این روز بنام شهید بهشتی بر پیکره این سازمان را افتخاری برای قوه قضائیه عنوان کرد.
وی با بیان اینکه از ابتدای انقلاب تاکنون دشمنان همواره بدنبال آن هستند تا انقلاب را از برخورداری نخبگان و انسان های توانمند خالی کنند، تصریح کرد: ترورهای دشمنان همه در راستای خالی کردن انقلاب از نخبگان و یاران امام (ره) بود.
سیاوش پور، با اشاره به این جمله تاریخی امام (ره) که شهید بهشتی یک ملت بود، افزود: با شهادت شهید بهشتی انقلاب مسیر خود را قدرتمندتر دنبال می کند و تمام توطئه های دشمنان علیه ملت ایران نافرجام مانده است.
وی ملت ایران را ملتی عزتمند در اذهان عمومی بیان و خاطرنشان کرد: ملت ایران با تدبیر رهبری همواره بر مشکلات فائق و توطئه های دشمن را خنثی می کند.
رئیس کل دادگستری گیلان، رسانه ها را امین دستگاه های اجرایی با مردم دانست و گفت: رسانه ها ارتباط مطلوبی با قوه قضائیه در گیلان دارند.
وی سال ۹۷ را سالی با شرایط متفاوت در قوه قضائیه بیان کرد و افزود: انتخاب آیت الله رئیسی به عنوان رئیس دستگاه قضایی از اتفاقات خوب بود، که رسیدگی به امور مردم و امر قضاوت اولین اولویت کاری ایشان در دستگاه قضاست.
سیاوش پور، نظارت بر حسن اجرای قوانین و پیشگیری را از دیگر ماموریت های قوه قضائیه عنوان و  تاکید کرد: دستگاه قضایی با قدرت در مقابل تعرض به سواحل، منابع طبیعی، جاده ها برخورد می کند.
سیاوش پور با بیان اینکه سال گذشته، ۵۰۰ هزار پرونده در چرخه رسیدگی دستگاه قضایی در استان قرار گرفت، گفت: از این تعداد ۲۸۰ هزار پرونده به عنوان پرونده جدید ثبت شده است.
وی تعداد شعب حل اختلاف در استان را ۲۲۲ شعبه عنوان کرد و افزود: از این تعداد ۱۸۰ شعبه شهری و ۴۲ شعبه روستایی است.
رئیس کل دادگستری گیلان با بیان اینکه میانگین رسیدگی به پرونده های قضایی در استان گیلان از ۴۰ روز عبور نمی کند گفت: میانگین رسیدگی به پرونده های حقوقی در گیلان ۹۰ روز است.
وی با بیان اینکه ۷۰ درصد پرونده های وارده در همان ماه مورد رسیدگی در دستگاه قضایی استان انجام می شود، افزود: ۳۰ درصد در وقت دادرسی قرار می گیرند.
سیاوش پور،امنیت استان گیلان را امنیتی مناسب خواند و ادامه داد: سرقت در استان طی سال جاری نسبت به مشابه سال گذشته افزایش یافته است. همچنین در کشور نیز آمار سرقت افزایش یافته است.
وی از افزایش آمار جرائم در استان خبر داد و گفت: در بخش جرائم خشن در استان نگرانی نداریم، قتل های صورت گرفته در گیلان بیشتر لحظه ای و یا برخی ریشه در اختلافات خانوادگی، اعتیاد و مشکل اخلاقی دارد.
رئیس کل دادگستری گیلان، ایراد ضرب و جرح، سرقت، توهین و تهدید، ایراد صدمه غیرعمدی،تخریب، نگهداری از مواد مخدر، کلاهبرداری،مزاحمت ملکی وخیانت در امانت را از فراوانی جرائم در استان گیلان عنوان کرد.
حجت‌الاسلام‌ علی مصطفوی نیا هنچنین در این نشست خبری رعایت و ملزم بودن به پاسداشت ارزشهای انقلاب در جامعه را یکی از دغدغه های قوه قضاییه عنوان کرد و گفت: قوانین و ارزشهای اسلامی باید در جامعه رعایت شود.
وی با بیان اینکه قانون حمایت از آمران به ‌معروف در سال ۹۴ به تصویب رسید، تصربح کرد: در این قانون حمایت دستگاه قضا از آمران به معروف در ستاد امر به معروف و بسیج تکلیف شده است.
دادستان مرکز استان گیلان با اشاره ماجرای ضرب و شتم بانوی آمر به معروف خمامی، افزود: پرونده قضایی تشکیل و رسیدگی به آن ادامه دارد .
وی در ادامه با اشاره به موضوع هنجارشکنی زنی در گلسار رشت یادآور شد: این شخص که گیلانی نیست هم‌اکنون در بازداشت است.
مصطفوی نیا خاطرنشان کرد: هنجارشکنی زن غیر گیلانی در گلسار رشت به صورت سازمان یافته و باندی است و تحقیقات در این زمینه ادامه دارد.
وی با اشاره به اجرای طرح ناظر در راستای مقابله با پدیده بی حجابی و آن‌هایی که پوشش مناسب را در داخل خودرو‌ها رعایت نمی‌کنند یادآور شد: این طرح در قالب تذکر به رعایت حجاب از طریق ارسال پیامک به راننده اعلام می شود.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=2009

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

پیشنهادی: