میانگین بارش ۵۰ میلی متری باران در ۳۶ ساعت گذشته در گیلان

باز باران خبر/ مهندس خرّمی گفت : با توجه به اعلام هشدار سطح نارنجی از سوی اداره کل هواشناسی استان، جلسه ی مدیریت بحران با محوریت سیلاب در روز سه شنبه ۲۰ آبانماه سال جاری در شرکت آب منطقه ای گیلان برگزار گردید. 
رییس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت آب منطقه ای گیلان اظهار داشت : مقدمات اولیه مقابله با سیلاب در جلسه کمیته مدیریت بحران در شرکت آب منطقه ای گیلان به عمل آمد و ضمن هماهنگی با پیمانکاران مستقر در پروژه ها و خروج ماشین آلات از بستر رودخانه ها اطلاع رسانی و هماهنگی های لازم صورت گرفت.
وی افزود :  بیشترین بارش ۳۶ ساعت گذشته از ساعت ۱۸ عصر روز سه شنبه ۲۰ آبانماه   لغایت ۶ صبح روز پنجشنبه  ۲۲ آبانماه مربوط به  شرق ، مرکز و سپس غرب استان که در ایستگاه  شلمان لنگرود با بارش ۹۶  میلی متر با متوسط بارش بلند مدت ۸ درصد و سپس شهرستان  رشت  در ایستگاه سازمان آب با بارش ۸۸  میلی متر در حدود ۷ درصد بارش بلند مدت بوده است.
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای گیلان تصریح نمود : بارش در دشت و کوهپایه های مرکز و شرق و غرب استان و ارتفاعات کرگانرود و دیلمان و رودبار  شدت زیادی داشته و در برخی ارتفاعات بالای ۲۰۰۰ متر ریزش برف و همچنین پیوسته نبودن ریزش ها باعث کاهش جریان رودخانه ها ی منتهی به این مناطق شده است.
مهندس خرّمی در خصوص وضعیت سیلابی بودن رودخانه های استان اعلام داشت : در حال حاضر جریان رودخانه ها ی غربی استان  کمی کاهش پیدا کرده و در شرق و مرکز  استان رودخانه های سیاهرود  در رشت ، شلمانرود شلمان و کلچال در لنگرود ، رودخانه شاخرز صومعه سرا و توتکی شمرود در سیاهکل افزایش و نیمه سیلابی و برخی سیلابی گزارش  شده است.
وی اشاره نمود ؛ بارش در مناطق غربی کم شده ولی در مناطق شرقی و برخی مناطق مرکزی استان همچنان ادامه دارد.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=15696

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: