موقعیت تجاری، ترانزیتی و دسترسی گیلان به بازار اوراسیا برجسته است

باز باران خبر/ سفیر جمهوری اسلامی ایران در نروژ گفت : ظرفیتهای گیلان اعم از کشاورزی، گردشگری، شیلات، کشتی‌سازی، دسترسی به بازار اوراسیا و بودن در مسیر ترانزیت موقعیت برجسته‌ای را به گیلان به عنوان یک استان غنی در حوزه توسعه تجارت داده است.

علیرضا یوسفی روز جمعه در دیدار تصویری استاندار گیلان افزود : حوزه های شیلات، کشتی سازی و مباحث مرتبط با انرژی اصلی ترین محورهای همکاری تجار و سرمایه‌گذاران گیلانی و نروژی عنوان کرد.

وی، مردم میهمان نواز گیلان و وجود نیروی انسانی مجرب و متخصص را مهمترین سرمایه برای این استان دانست و افزود: منطقه آزاد انزلی نیز با داشتن پتانسیل های بالا می‌تواند زمینه تشویق سرمایه‌گذاران و ایرانیان مقیم نروژ برای حضور در گیلان را فراهم کند.

وی استفاده از شناورهای گردشگری در جذب توریست به استان گیلان را موثر ارزیابی و خاطرنشان کرد: در حوزه شیلات نگاه ما صرفاً انتقال فناوری خاص نیست بلکه زنجیره کامل این صنعت منتقل می شود.

سفیر کشورمان در نروژ همچنین خواستار همکاری و حمایت نهادها و مراجع اجرایی و نظارتی در تحقق طرح‌های مذاکره‌ شده به منظور گشایش اقتصادی در شرایط دشوار ناشی از تحریم های غیرقانونی علیه ملت ایران شد.

استاندار: امنیت بالا و صنایع دریایی ظرفیت ارزشمند گیلان برای سرمایه گذاری مشترک است

استاندار گیلان در دیدارتصویری با سفیر جمهوری اسلامی ایران در نروژ با بیان اینکه وجود امنیت سرمایه‌گذاری در جمهوری اسلامی مزیتی ارزشمند برای تشویق سرمایه‌گذاران است، گفت : شفافیت، قانون‌مداری و برخورد حرفه‌ای در توسعه روابط بین المللی و تجاری حائز اهمیت است و گیلان در این شاخص‌ها جزو استان های برخوردار محسوب می‌شود.

ارسلان زارع؛ صنعت آبزی پروری و شیلات گیلان را ظرفیتی مناسب برای سرمایه گذاری خواند و فعال بودن میز دبیرخانه اتحادیه اقتصادی اوراسیا در این استان را زمینه ساز تقویت فعالیت های صادراتی دانست.

 وی افزود : آماده جلب مشارکت سرمایه گذاران نروژی در ساخت شناورهای گردشگری هستیم.

وی اظهار داشت: ظرفیت‌های موجود در گیلان، مواهب الهی و موقعیت جغرافیایی مطلوب و پتانسیل بالای منطقه آزاد انزلی، زمینه‌ساز گسترش فعالیت‌های تجاری است.

وی افزود: وجود اشتراکاتی همچون مباحث مرتبط با شیلات، کشتی‌سازی و صنعت نساجی بین نروژ و گیلان می‌تواند در جهت ترغیب سرمایه گذاران برای ورود به این حوزه‌ها موثر باشد.

نماینده عالی دولت در گیلان به تلاش‌های صورت گرفته در توسعه صنعت آبزی پروری و وجود زنجیره کامل پرورش ماهیان خاویاری و ماهی در قفس اشاره‌ و خاطرنشان کرد: فعال بودن میز دبیرخانه اتحادیه اقتصادی اوراسیا در گیلان و بازار هدف کشورهای عضو اتحادیه و نیز همسایه در زمینه صادرات، می‌تواند چشم انداز خوبی را برای ایرانیان مقیم نروژ و سرمایه‌گذاران فراهم سازد.

وی پویایی مرکز تحقیقات شیلات مستقر در گیلان، خواهرخواندگی یکی از شهرهای دوطرف و انعقاد تفاهم‌نامه‌های همکاری را از جمله اقدامات موثر در گسترش‌ ارتباطات خواند.

استاندار گیلان به ورود گردشگران و مسافران‌ در ایام مختلف سال بیش از جمعیت ساکن در استان اشاره کرد و افزود: مشارکت شرکت‌های کشتی‌سازی و ساخت شناورهای گردشگری، می‌تواند در رونق این صنعت موثر باشد.

وی تصریح کرد: دستگاه‌های اجرایی، نهادهای حاکمیتی و بخش خصوصی در این مسیر آماده هرگونه‌ همکاری، همراهی و حمایت هستند.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=16975

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

پیشنهادی: