موانع پیش روی تولید برداشته شود

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار گیلان گفت: هیچ کدام از عوامل اجرایی در کشور از جمله بانک ها و امور مالیاتی نباید مانعی بر سر راه تولید بلکه باید حامی و تسهیل‌گر روند تولید باشند.

به گزارش باز باران خبر و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری گیلان؛ آرش فرزام صفت روز دوشنبه در حاشیه برگزاری جلسه رفع موانع تولید در جمع خبرنگاران اظهار کرد: بر اساس سیاست گذاری دولت، واحدهای تولیدی در حال کار و فعال نباید به هیچ عنوان متوقف شوند.

وی با اشاره به اینکه کارگروه رفع موانع تولید در استان و شهرستان ها با اولویت جلوگیری از توقف واحد های تولیدی برگزار می شود افزود: همواره سعی شده با تعامل با بانک ها واحد هایی که مشکل بانکی دارند را در مسیر بازگشت به چرخه تولید قرار داده و از آنها حمایت شود.

فرزام صفت با اشاره به توقف یا نیمه فعال شدن برخی واحدهای تولیدی و صنعتی از سال های گذشته تصریح کرد: تمرکز کارگروه رفع موانع تولید بر روی واحد هایی است که بیش از ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارند و با رفع مشکل آنها سریعا به چرخه تولید باز می گردند.

وی با اشاره به وجود ۲۹ واحد تولیدی نیمه فعال در بندرانزلی تصریح کرد: در تلاشیم با استفاده از تسهیلات کارگروه رفع موانع تولید در راستای بازگشت هرچه بیشتر واحد های نیمه فعال گام برداریم .

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار گیلان همچنین اظهار کرد: در گیلان حدود سه هزار واحد صنعتی وجود دارد که حدود ۳۰ درصد از آنها به دلایل مختلف با رکود مواجه شده یا با ظرفیت اسمی خود کار نمی کنند و همه این موارد برای کارگروه رفع موانع تولید استان اهمیت دارد.

وی توصیه کرد : واحدهای تولیدی در ابتدا میزان پیشرفت  فیزیکی خود را تا ۶۰ درصد رسانده و سپس به دنبال استفاده از تسهیلات بانکی باشند و ترجیحا به وام بانکی متکی نباشند.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=4402

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

پیشنهادی: