موافقت دکتر نوبخت با پرداخت اعتبار تجهیز بیمارستان های تالش و لنگرود

انجام عملیات ضدعفونی اماکن عمومی در تمامی شهرهای گیلان

استاندار گیلان از موافقت رئیس سازمان برنامه و بودجه با پرداخت اعتبار برای تجهیز بیمارستان های شهرستان های تالش و لنگرود خبر داد و گفت که عملیات ضدعفونی اماکن عمومی در تمامی شهرهای گیلان انجام می شود.

 به گزارش باز باران خبر و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان؛ دکتر ارسلان زارع جمعه شب در حاشیه بازدید از عملیات ضدعفونی کردن اماکن عمومی کلانشهر رشت، در جمع خبرنگاران با اشاره به ضرورت راه‌اندازی بیمارستان های تالش و لنگرود گفت:  طبق برآورد صورت گرفته توسط دانشگاه علوم پزشکی گیلان؛ ۲۲ میلیارد تومان اعتبار برای تجهیزات این بیمارستان ها نیاز است که خوشبختانه با دستور مساعدت دکتر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه، با پرداخت این مبلغ موافقت شده است.

 وی اضافه کرد: وعده ۲۸ میلیارد تومانی هم که دکتر نوبخت داده بودند؛ به موقع انجام شد و بخشی از ملزومات و مایحتاج دانشگاه‌ علوم‌پزشکی خریداری و بخشی از معوقات پرسنل این دانشگاه پرداخت شد.

به گفته دکتر زارع؛ درخواست‌های دیگری داشتیم مبنی بر ارسال کیت های تشخیصی آزمایشگاه ها و ملزومات محافظت شخصی و طبق گزارشی که دریافت کرده‌ام؛ این ملزومات ارسال شده و همین امشب به گیلان می‌رسد و از فردا تست‌های تشخیص کرونا در استان انجام می‌شود و نیازی برای ارسال به انستیتو پاستور تهران نیست.

استاندار همچنین به آغاز عملیات ضد عفونی کردن اماکن عمومی شهرهای گیلان از امشب اشاره و خاطرنشان کرد: انجام این کار در اماکن عمومی خصوصا جاهایی که مردم در تماس مستقیم هستند؛ یک دستورالعمل بین المللی و از پروتکل های سازمان بهداشت جهانی است.

وی تاکید کرد: این مهم تا رفع نگرانی از وجود ویروس در اماکن عمومی خصوصا نیمکت ها، صندلی ها و مکان هایی که مردم با آنجا در تماس مستقیم هستند، استمرار دارد.

دکتر زارع با تصریح اینکه به سبب شیوع ویروس کرونا تمام شهرستان ها برای ما دارای اهمیت و اولویت هستند، افزود: عملیات ضدعفونی کردن اماکن عمومی براساس برنامه ریزی ، در همه شهرها انجام می شود.

 استاندار گیلان با اشاره به تلاش مسئولان ملی و استانی برای جلوگیری از شیوع این ویروس گفت: به دنبال ایجاد شرایطی برای کاهش میزان آسیب پذیری مردم هستیم.

 وی در خاتمه سخنانش از زحمات و تلاش های کادر درمانی به ویژه پزشکان، پرستاران، دانشگاه علوم پزشکی، تامین اجتماعی، دیگر خدمت رسانان و نیز مردم به سبب همکاری مطلوب‌شان در مقابله با شیوع ویروس کرونا تقدیر کرد.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=8021

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

پیشنهادی: