موافقت با درخواست شرکت فولاد گیلان برای تأمین ارز

معاون امور صنایع و معادن سازمان صنعت، معدن و تجارت استان حمایت از واحدهای تولیدی در راستای حفظ اشتغال موجود و اشتغال پایدار را از رویکردهای مهم این سازمان خواند و از موافقت با درخواست شرکت فولاد گیلان برای تأمین ارز جهت وارد کردن ماشین آلات مورد نیاز به کشور خبر داد.

به گزارش باز باران خبر و به نقل از ایرنا، منوچهر صدفی افزود: در همین راستا ، کارگروه های مختلفی همچون کارگروه رفع موانع تولید و رونق تولید از چندین سال قبل  برگزار می شود که در آن با حضور واحدهای تولیدی ، مشکلات  آنها بررسی شده و در چارچوب اختیارات قانونی به آنها کمک می شود که بر همین اساس از شهریور سال گذشته تا شهریور امسال ، مبلغ ۷۷۱ میلیارد تومان پرداخت شده است.

وی اظهار کرد: همچنین تسهیلاتی نیز در جهت رونق تولید برای واحدهای متقاضی در نظر گرفته شده که با  ثبت نام در سامانه بهین یاب و  معرفی به بانک ، تسهیلات  به آن ها  پرداخت می شود.

وی با اشاره به شایعاتی درباره  واگذاری مجتمع فولاد گیلان، این مطالب را رد کرد و گفت: مجتمع فولاد گیلان طرح توسعه ای  ورق گالوانیزه  دارد که  با راه اندازی آن برای شماری از افراد جویای کار نیز اشتغالزایی می شود .

صدفی اضافه کرد:  در همین راستا، تقاضای وارد کردن ماشین آلات را به کشور داشته اند که با توجه به بررسی های انجام شده ، با  در خواست انها برای تامین ارز موافقت شده است .

وی گفت: البته مجتمع فولادی گیلان  مدتی قبل برای تامین مواد اولیه دچار مشکل شده بود که هماهنگی های لازم با وزارتخانه انجام شده و قرار است که از فولاد مبارکه این مواد اولیه تامین شود.

 در حال حاضر دو هزار و ۹۴۸ واحد صنعتی در گیلان فعال است

گفتنی است مجتمع فولاد گیلان، واقع در شهرک صنعتی رشت با متراژ کل زمین مجتمع حدود ۶۰ هکتار ، به عنوان یکی از شاخص ترین واحدهای تولیدی در استان گیلان شناخته می شود که از سال ۱۳۸۰ راه اندازی شده و از سال ۱۳۸۲ به عنوان بزرگ ترین تولید کننده فولاد کشور در بخش خصوصی بهره برداری رسید.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=4497

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: