مهندس پورحضرت، شهردار بندرانزلی:    با تمام وجودم تلاش می کنم تا در چارچوب قانون حرکت نمایم.

 

بازباران خبر – مریم زارع درخشان: شهردار‌ انزلی‌ گفت: تمام‌ تلاش‌م را به کار گرفته ام تا در زمان حضورم در شهرداری در چهار چوب قانون حرکت کنم و قطعا تا پایان حضور بنده در این مسئولیت خطیر به این اصل پایبند خواهم بود.

مهندس‌ وحید‌ پو‌ر حضرت‌ افزود: بنده این مسئولیت را پذیرفتم تا با تمام ظرفیت خود و با بهره گیری از تجارب و نیروی انسانی موجود در شهرداری برای شهر و شهرداری تلاش کنم.

وی اضافه کرد: در نهم آبان که کار خود را در شهرداری بندرانزلی آغاز کردم در مجموع حساب های درآمد و هزینه شهرداری تنها دویست میلیون تومان موجودی بود. این در شرایطی بود که بیش از صد میلیارد تومان مطالبات پیمانکاری ، بیش از صد میلیارد تومان دیون حقوقی ، بیش از بیست وپنج میلیارد تومان مطالبات تامین اجتماعی، بیش از چند ده میلیارد نیز سایر بدهی های شهرداری بندرانزلی بود.

شهردار انزلی خاطرنشان کرد: با همه این شرایط در این دوماه ۷۵ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان پرداختی از جمله حقوق و مزایای پرسنل، مطالبات پیمانکاران و پرداخت دیون داشتیم. همچنین در این دوماه تلاش کردیم برخی از اقدامات نامناسبی که در گذشته صورت می گرفت را اصلاح کنیم.

ضمن اینکه ۱۷ میلیارد تومان واگذاری چک های مودیان را در دوران سرپرستی داشتیم، درصورتی که مطابق قانون باید در حساب درآمدی و هزینه ای وارد می شد که این روند اصلاح شد.

وی یاد آورشد: در طول این دوماه با بررسی و شناسایی های صورت گرفته نسبت به صرفه جویی در بخش های مختلف شهرداری از جمله بخش ماشین آلات، اقدام کردیم، با اینکه چندین دستگاه خودرو در پارکینگ ماشین آلات شهرداری بدون استفاده داشتیم.

پورحضرت اظهار داشت: درگذشته قراردادهایی برای تهیه ماشین آلات جدید بسته شد که هیچ نیازی به آنها نبود که تمام این قراردادهای زائد را حذف کردیم.

وی بیان کرد: در آبان ماه که مسئولیت شهرداری را برعهده گرفتم میزان تحقق بودجه شهرداری تنها ۳۰ درصد بود که هم اکنون پس از دوماه این عدد به ۴۹ درصد رسیده است.

شهردار انزلی تاکید کرد: پس از گذشت ۶ سال و با پیگیری های صورت گرفته ، مساعدت و همراهی همه عزیزان، توافقی با اداره کل راه و شهرسازی صورت گرفت و ۵ هزار و هفتصد و شش متر به تعداد سه پلاک از جمله ترمینال غازیان، پلاک جنب مخابرات و CNG غازیان به املاک شهرداری بندرانزلی افزوده شد که ارزش این پلاک ها بیش از ۲۰۰ میلیارد تومان است.

مهندس پور حضرت در خصوص پرونده کارکنان شیلات که رای محکومیت آن در سال ۹۵ صادر شده بود گفت: علی رغم پیگیری های صورت گرفته در انتها اعتراض شهرداری پذیرفته نشد و در تاریخ ۲۲ آذر امسال با توجه به اصرار ذی نفعان و وکلای آنها قاضی پرونده نسبت به مسدودی حساب شهرداری بندرانزلی اقدام کرد که با پیگیری های صورت گرفته و همراهی ریاست محترم دادگستری شهرستان انزلی جلسه ای با حضور همکاران شهرداری و ذی نفعان و وکلای تعاونی کارکنان شیلات درمحل دادگستری انجام شد و توافقی در این جلسه صورت گرفت.

وی اشاره کرد: با توجه به اینکه بخشی از این توافق در بودجه سال جاری پیش بینی نشده بود و همچنین تاکید وکلای پرونده و ریاست محترم دادگستری مقرر شد که این توافق به تصویب شورای اسلامی شهر برسد.

در این جلسه شعبان‌ جعفری‌، رئیس شورای شهر انزلی نیز با‌ بیان‌ اینکه‌ دوایر‌ شهرداری باید توجه‌ ویژه‌ ای به‌ مسائل‌ داشته‌ باشند‌ گفت: متاسفانه شورای شهر این دوره تاوان عملکرد ضعیف شهرداری را می دهد که از دیرباز این چنین بوده است.

وی افزود: بنده و همه اعضای شورا قسم یاد کرده ایم که باید به حقوق مردم توجه کنیم.

رییس شورای اسلامی شهر بندر انزلی بیان کرد: در ادوار گذشته شورا نفرات زیادی با سفارش وارد شهرداری شدند که ورود این تعداد نیروی مازاد موجب شده که شهرداری در پرداخت حقوق و مزایای پرسنل با چالش هایی مواجه شود که با همه چالش ها مشکلی در پرداخت حقوق و مزایا نداشتیم.

جعفری با تاکید براینکه اطلاعاتی که منتشر می کنیم باید درست و کامل باشد، ادامه داد : دو جلسه با موضوع ستاد بحران در شهر تشکیل شد که در یکی از این جلسات بنده به عنوان نماینده شورا حضور داشتم.

رییس شورای اسلامی شهر بندرانزلی با اعلام اینکه نیروهای شهرداری باید ساماندهی شوند، ادامه داد : شاهد این هستیم که نیروها در جای خود فعالیت نمی کنند. مثلا راننده و یا آتش نشان در سیستم اداری کار می کنند، نیروهایی که به عنوان خدماتی جذب شده اند در سیستم اداری هستند و ما در امور خدماتی به دلیل عدم حضور این نیروها با مشکلاتی مواجه هستیم.

 

وی با تاکید بر اینکه مشارکت مردم و صندوق آرا مهم است، بیان کرد : متاسفانه برخی افراد مواردی مطرح می کنند که انتخابات مهندسی می شود؛ متاسفانه نباید آب به آسیاب دشمن بریزیم و با ناامید کردن مردم با رسانه های دشمن و معاند نظام هم صدا شویم که این رفتار به نوعی مخالفت با فرمایشات مقام معظم رهبری و مسئولین دلسوز نظام می باشد.

وی خاطرتشان کرد:اتفاقا در این دوره رافت اسلامی صورت گرفته و سعی شده برای هر نظر و سلیقه ای کاندیدا وجود داشته باشد. به همه عزیزانی که برای انتخابات صلاحیت گرفتند تبریک می گویم و امیدوارم شاهد انتخاباتی پر شور باشیم.

مه سیما نصیری در ابتدا‌ی این جلسه‌ با تبریک ایام ماه رجب گفت : تهمت آفتی است اخلاقی و اجتماعی و اگر در یک جامعه رایج شود امنیت و آبروی افراد را تهدید می کند و در اجتماعی که افراد به خود حق می دهند به دیگران تهمت بزنند، اعضای آن جامعه احساس امنیت و آرامش نمی کنند. از دیدگاه علمای اخلاق تهمت بدتر از غیبت است، تهمت اتهامی است که به فردی منتسب می شود که خلاف واقع است.

خزانه دار شورای اسلامی شهر بندرانزلی، مطرح کرد: در جلسه گذشته مواردی مطرح شد که به نظر بنده حق نبود و در کل در راستای تضعیف شهردار و شورا است و بنده وظیفه می دانم از انتخاب خود و قداست شورا دفاع کنم.

نصیری با اشاره به اینکه مدیریت شهری به معنای به کار گیری کارا و اثربخش منابع مادی و انسانی یک شهر جهت دستیابی به اهداف اداره شهر و پاسخ به نیازهای شهروندان است، ادامه داد : در قانون وظایف شهرداری مشخص است و این وظایف درصورتی محقق می شود که پرسنل شهرداری با شهردار همراه باشند؛ پس یکی از کارهای مهم شهردار اصلاح ساختار شهرداری است و مشکلاتی که ما در حوزه شهری مشاهده می کنیم می تواند در اثر عدم همراهی بعضی از پرسنل شهرداری باشد.

وی با تاکید براینکه انتخاب شهردار یکی از مهم ترین وظایف شورای شهر است، ادامه داد : یکی ازمهم ترین وظایف شورا انتخاب شهردار می باشد. به نظر بنده شهرداری که موفق شود که این دو ویژگی را داشته باشد و بنده در انتخاب شهردار این دو ویژگی بسیار مهم را در اولویت قرار می دهم.

وی ادامه داد: اولین ویژگی شهردار سلامت نفس وجدان کاری و پاکدستی که اگر شهرداری با هر تخصص و توانمندی از این ویژگی ها برخوردار نباشد به جای اینکه تخصص خود را در خدمت به شهرداری و شهروندان به کار گیرد و از آن استفاده مطلوب نماید این تخصص را در خدمت به رانتخواران و دور زدن قانون به کار خواهد گرفت.

وی ادامه داد : در انتخاب آقای پورحضرت نیز با توجه به بررسی هایی که کردیم مطمعن شدیم که آقای پورحضرت فردی متعهد است و خوشبختانه ایشان تعهد و تخصص را در کنارهم دارند و بنده از این انتخاب خود دفاع می کنم.

عضو شورای اسلامی شهر بیان داشت : در جلسه گذشته شورا موردی مطرح شد که شهردار بدون برنامه وارد شدند. در همین زمینه لازم به ذکر است که براساس ماده ۲۳ آیین نامه مالی شهرداری ها بودجه شهرداری یک برنامه جامع مالی است که در آن کلیه خدمات و فعالیت ها و اقداماتی که باید طی یک سال انجام شود مشخص می شود. بنده ۶ دوره است که در شورا حضور دارم و افرادی که در شورا سابقه دارند هم می توانند این موضوع را گواهی دهند که شهردارانی که با برنامه های قطور آمدند و ارائه های جانانه هم داشتند به هیچ یک از برنامه های خود عمل نکردند. از طرفی تا پایان این دوره از شورا ۲۲ ماه مانده و آقای شهردار چه برنامه ای می توانست برای این ۲۲ ماه که ۵ ماه آن نیز براساس بودجه از قبل برنامه ریزی شده٫ می نوشتند. بسیاری از کارهای نیمه تمام در شهر و شهرداری نیز مغفول مانده که باید انجام شود.

نصیری با تاکید براینکه همه باید حرمت بازنشستکان را حفظ کنیم، بیان کرد: در جلسه گذشته مطلبی درخصوص بازنشستگان مطرح شد که به نظر بنده توهین به بازنشستگان عزیز بود.

وی اضافه کرد: بازنشستگان سرمایه های معنوی جامعه و ذخایر تجربه دانش و فرهنگ این مرزو بوم هستند و اگر مطلبی هم عنوان می کنند بر؛اساس تجربه است. هیچ کس حق ندارد به بازنشستگان توهین کند و این موارد دور از شان است.

خزانه دار شورا با اشاره به اینکه شورا نمی تواند کار اجرایی کند، اعلام کرد: وظیفه شورا نظارت است و اگر این نظارت درست انجام شود همه موارد هم درست پیش خواهد رفت رود.

مه سیما نصیری با انتقاد از محدودیتهای میراثی انزلی، بیان کرد: با توجه به بررسی هایی که در استان های مختلف کشور داشتم، میراث فرهنگی در بسیاری از استان ها در راستای توسعه شهری همراه با مجموعه شهری است. برای نمونه در یکی از استان ها یک مجموعه ای ساخته می شود و میراث فرهنگی اجازه داده این مجتمع پنج متر بیشتر از ضوابط ارتفاع داشته باشد، اما در انزلی بیست سانت هم اجازه داده نمی شود.

 

بنده اعتقاد دارم که باید میراث شهر حفظ شود اما نباید مانع این شویم که شهروندان اجازه ساخت یک خانه معمولی هم نداشته باشند.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=34411

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: