مهمترین مزایای زندان تحولی نقش آفرینی آن در چرخه اقتصادی خواهد بود

باز باران خبر: شکل گیری اشتغال حداکثری در زندانها با حقوق پایه ۳ میلیون تومانی نقش سازنده ای در کاهش آسیب اجتماعی دارد.

محمدی اصل مدیر کل زندان های گیلان با بیان این مطلب در نشست با روسای زندان های گیلان گفت: بکارگیری زندانیان با پرداخت حقوق ماهیانه ای که بتواند پس اندازی برای خانواده وی باشد در کاهش آسیب های اجتماعی بسیار مهم است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندان های گیلان، محمدی اصل ضمن تسلیت سالروز شهادت مظلومانه معمار دستگاه قضا و ۷۲ تن از یاران معمار کبیر انقلاب اسلامی تبیین برنامه ها و سیاست های دستگاه قضا در حمایت از شرکت های دانش بنیان و اشتغال را در راستای برنامه های سند تحول قضایی مهمترین وظیفه اصلی و ماموریتی ویژه برای رسیدن به قله موفقیت در این بستر دانست.

وی اتخاذ تصمیمات لازم با بکارگیری زندانیان در بخش های مختلف اشتغال در کنار آموزش برای گروه هدف و خانواده های آنان را فرصتی مناسب برای رسیدن به آنچه که رئوس برنامه های ابلاغی سازمانی است دانست و افزود: تشویق کارآفرینان برای ورود به زندان های گیلان با استفاده از تسهیلات خاص از جمله معافیت از مالیات ، بیمه و رایگان بودن مصارف انرژی و همچنین در اختیار داشتن نیروهای انسانی متخصص و کارآموز از مزایای ویژه برشمرد.

محمدی اصل اضافه کرد: اگر امروز با این فرایند مشکلات شغلی و معیشتی زندانیان و خانواده آنان را مرتفع نماییم ، قطعا در آینده مشکلات در خصوص حرفه و کسب مهارت برای راه اندازی شغلی این گروه هدف نخواهیم داشت و این اقشار آسیب پذیر در رفاه اجتماعی بسر خواهند برد؛ بنابراین از مهمترین مزایای زندان تحولی نقش آفرینی آن در چرخه اقتصادی خواهد بود .

وی در پایان آرامش خانواده های زندانیان در زمان تحمل کیفر سرپرست خانواده را یکی از مسایل مهم دانست که این امر قطعا با همیاری و همراهی و سرکشی های جمعی و مساعدت های همیشگی دستگاه قضایی تامین خواهد شد.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=25469

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: