مهار نسبی کرونا مرهون همراهی و همدلی همه‌جانبه

رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی گیلان با تقدیر از زحمات طلاب و روحانیون در طول بحران کرونا، مهار نسبی این ویروس منحوس را مرهون همراهی و همدلی همه جانبه دانست.

به گزارش باز باران خبر و به نقل از ایسنا، ارسلان سالاری، صبح امروز در دیدار با مدیر مرکز خدمات حوزه های علمیه گیلان با تقدیر از خدمات و زحمات طلاب و روحانیون در طول دوران بحران کرونا، اظهار کرد: شیوع کرونا در گیلان بحران بسیار سخت و سنگینی را بر سیستم سلامت تحمیل کرد و ارایه خدمات طلاب در این برهه نیز مشهود و قابل تحسین بود.

وی با بیان اینکه در مهار و کنترل نسبی کرونا همه دخیل بودند، افزود: بدون تلاش و همکاری مسئولان، مردم و گروه های جهادی مهار کرونا تا این حد غیر ممکن بود و اثر همدلی و همراهی بیش از پیش قابل لمس شد.

سالاری با اشاره به حضور طلاب و روحانیون در کنار کادر سلامت و ارایه خدمات به بیماران و همراهانشان، گفت: روحانیون و طلاب در بیمارستان‌های سانتر کرونا با تزریق روحیه به بیماران و همراهان و همچنین تغسیل جان‌باختگان کرونا نقش موثر و قابل تحسینی را از خود بر جای گذاشتند.

روحانیون در تزریق روحیه به بیماران نقش موثری داشتند

حجت الاسلام لاکانی، مدیر مرکز خدمات حوزه های علمیه گیلان‌ گفت: در جهت اجرای سیاست های ستاد مقابله با کرونا هشت جلسه توجیهی برگزار شده و نتیجه آن همکاری و همراهی طلاب با کادر سلامت بوده است.

وی با اشاره به عملکرد مرکز خدمات حوزه های علمیه استان در جهت غربالگری بیماران کووید ۱۹، افزود: بالغ بر ۱۵ هزار نفر از جمعیت استان که به نوعی مرتبط با طلاب و روحانیون هستند مورد غربالگری قرار گرفتند.

مدیر مرکز خدمات حوزه های علمیه گیلان همچنین با اشاره به حضور در خط مقدم طلاب گیلانی در ایام کرونا، بیان کرد: طلاب استان در بخش های مختلف علاوه بر ضد عفونی معابر و حضور در تهیه و توزیع اقلام حفاظت شخصی مردم، در غسل، حنوط، تیمم و حتی اقامه روضه بر پیکر جانباختگان کرونا و از همه مهمتر در تزریق روحیه بین بیماران و همراهان آنها نقش محوری داشتند.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=31904

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

پیشنهادی: