معرفی ۱۸۰ واحد درمانی متخلف در حوزه پسماند عفونی به دستگاه قضائی

معاون هماهنگی امور عمرانی فرمانداری رشت با تاکید بر لزوم نظارت جدی بر روند دفع پسماند های عفونی، گفت: با نظارت کمیته بازرسی در این زمینه، ۱۸۰ واحد درمانی و بهداشتی متخلف به دستگاه های قضایی معرفی شدند.

به گزارش باز باران خبر وبه نقل از پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان رشت؛ محمدعلی ویشکایی در جلسه مدیریت پسماند با تاکید برلزوم اجرای جدی طرح تفکیک زباله از مبدا در کلیه شهرها و بخش های شهرستان، گفت: گزارش هایی در زمینه آلودگی شیرابه زباله خودروهای حمل زباله وجود دارد که در این زمینه با قاطعیت با خاطیان برخورد خواهد شد و خودروی متخلف حمل زباله توقیف خواهد شد.

معاون هماهنگی امور عمرانی فرماندار شهرستان رشت در ادامه افزود: در حوزه روستایی نیز میزان تفکیک زباله ها در سطح روستاها رصد می شود و چنانچه عملکرد هر کدام از دستگاه های متولی در این خصوص ضعیف باشد، با آنان برخورد خواهد گردید. 

وی با اشاره اقدامات صورت پذیرفته در راستای رفع مشکلات سایت زباله سراوان، اظهار داشت: انتظار می رود با بهره برداری از  تصفیه خانه شیرابه سایت زباله سراوان در آینده نزدیک، بخش مهمی از مشکلات این سایت رفع شود و بتوانیم در مقام عمل قدردان صبر و سعه صدر مردم منطقه سراوان باشیم.

ویشکایی معضل مدیریت پسماند و زباله های عفونی را یکی دیگر از دغدغه های مهم پیش روی شهرستان برشمرد و خاطرنشان نمود: با همت مرکز بهداشت شهرستان، کمیته بازرسی در این مبحث تشکیل شد و بالغ بر ۱۸۰ واحد متخلف در زمینه پسماند عفونی از طریق اداره محیط زیست شهرستان به مراکز قضایی معرفی شدند.

وی با اشاره به نزدیکی تعطیلات عید فطر و احتمال حضور تعداد زیادی از مسافران در استان و شهرستان، اظهار داشت:  با توجه به اینکه شهرستان رشت از جمله شهرستان های مهمان پذیر می باشد، انتظار می رود با نظارت مناسب بخشداران در سطح روستاها از جمع آوری زباله و نخاله در مسیر جاده ها به طور جدی جلوگیری شود و با  متخلفان در این زمینه برخورد شود.  

وی با بیان اینکه فرمانداری در زمینه  مدیریت صحیح فرایند دفع زباله با هیچ نهاد و مسئولی تعارف نخواهد داشت، افزود: در همین راستا  فرمانداری عنوان  دستگاه حاکمیتی و نظارتی، کلیه اقدامات را در این زمینه رصد نموده و هر کجا نیاز باشد، با کوتاهی های صورت پذیرفته برخورد قانونی خواهد کرد.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=10053

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

پیشنهادی: