معرفی بیش از ۱۸۵۰ متقاضی مسکن محرومین به بانکهای عامل

بازباران خبر/ جلسه ای به ریاست مهندس علی اوسط اکبری مقدم، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گیلان و با حضور مهندس اکبرزاده مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان گیلان، مهندس رحمتیان معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن استان، مسئولان بانک های عامل به منظور هماهنگی در خصوص تهسیل گری در اخذ تضامین بانکی و جذب اعتبارات طرح مسکن محرومین در محل استانداری گیلان برگزار شد.

به گزارش باز باران خبر و به نقل از روابط عمومی بنیاد مسکن گیلان، در ابتدای جلسه مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان گیلان از احداث ۲ هزار واحد مسکونی محرومین در استان خبر داد و گفت: تاکنون یک هزار و ۸۶۷ متقاضی مسکن محرومین جهت دریافت تسهیلات به بانک های عامل معرفی شده اند.

مهندس اکبرزاده یادآور شد: تاکنون روند احداث این پروژه را طبق برنامه پیش برده ایم و تا پایان سالجاری این پروژه به بهره برداری خواهد رسید.

وی با بیان اینکه، برای احداث ۲ هزار واحد مسکونی محرومین در استان گیلان، ۱۶۰ میلیارد تومان تسهیلات اختصاص یافته که ۶۰ میلیارد تومان آن بلاعوض است، خاطر نشان کرد: برای ساخت هر واحد مسکونی ۵۰ میلیون تومان تسهیلات قرض‌الحسنه با کارمزد ۵ درصد و ۳۰ میلیون تومان نیز تسهیلات بلاعوض از سوی بنیاد مسکن استان و همکاری بانک‌های عامل در نظر گرفته شده است.

اکبرزاده گفت تا کنون تعداد ۴۴۷ قرارداد با بانکهای عامل منعقد گردیده و ۹۸ مورد پی کنی، ۸۷ مورد اجرای فونداسیون ، ۴۲ مورد اجرای ستون، ۳۹ مورد اجرای سقف، ۱۴ مورد دیوار کشی صورت گرفته است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گیلان در این جلسه به اهمیت ساخت مسکن محرومین در مناطق روستایی اشاره کرد و گفت : یکی از کارهای ارزشمندی که در چند سال اخیر از سوی دولت به نحو مطلوبی پیگیری می شود ساخت مسکن محرومین در مناطق روستایی است.

مهندس اکبری مقدم اظهار امیدواری کرد : در راستای کمک به محرومین هم بانک ها با استفاده مطلوب از قوانین نهایت تهسیل گری در پرداخت وام های ساخت مسکن داشته باشند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری با تاکید بر اینکه بانک ها در جذب اعتبار مسکن روستایی تلاش کنند افزود: بانک های عامل در اعطای تسهیلات مسکن روستایی و جذب اعتبار اقدام مضاعف داشته باشند تا همه اعتبار تخصیص داده شده جذب شود. او با تاکید بر اینکه همه دستگاه ها باید به وظیفه اصلی خود عمل کنند گفت: دستور العمل هیئت وزیران باید به تمامی شعبات بانکها ابلاغ گردد. در ادامه مدیران شعب بانکهای عامل استان مشکلات موجود در جذب تسهیلات را مطرح نمودند.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=17057

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

پیشنهادی: