مشکلات اقتصادی امروز مقدمه‌ای برای شکوفایی اقتصادی فردا است

امام‌جمعه موقت تهران با بیان اینکه مشکلات اقتصادی امروز مقدمه‌ای برای شکوفایی اقتصادی فردا است، گفت: در چند ماه اخیر قدرت خرید مردم کاهش‌یافته ولی اقداماتی توسط دولت و مجلس در زمینه اقتصاد در حال انجام است که این وضعیت به حول قوه الهی تبدیل به شکوفایی وضعیت اقتصادی ایران خواهد شد.

به گزارش باز باران خبر و به نقل از فارس، حجت‌الاسلام‌سید محمدحسن ابوترابی‌فرد در دومین یادواره شهید مدافع حرم فرمانده نابغه شهید مرتضی حسین‌پور شلمانی در گلزار شهدای شهر شلمان با بیان اینکه برگزاری یادواره شهدا برای تکریم و یادآوری رشادت‌های آنان است، اظهار کرد: شهدای عالی‌قدر در مکتب اسلام و انقلاب تربیت‌شده‌اند و در همان مسیر جان خود را فدا کردند.

وی با بیان اینکه برای شناخت انقلاب اسلامی باید نیروهایی که برای استحکام نظام جان و سلامت خود را فدا کردند را بشناسیم، گفت: پویاترین سند برای شناخت انقلاب اسلامی شهدای عالی‌قدر هستند و مدرسه‌ای که این جوانان را در دامان خویش پرورش داده هیچ‌گاه شکست نمی‌خورد.

امام‌جمعه موقت تهران با بیان اینکه شهدا شناسنامه انقلاب اسلامی هستند، افزود: باید برای شناخت شهدا و حرکت در مسیر آنان تلاش کرده و سیره آنان را مطالعه کنیم.

ابوترابی‌فرد با بیان اینکه شهید حسین‌پور شلمانی تربیت‌شده مکتب انقلاب است، تصریح کرد: شهید حسین پور نسل سوم انقلاب بود که با طی کردن پله‌های رشد اسلامی به‌عنوان یکی از فرماندهان جوان ایران توانست در دفاع از حرمین نقش‌آفرینی کند و دست داعش را از حرمین و ایران دور کند.

وی با بیان اینکه تمام دارایی شهید حسین پور تقوا و اعتقاد عمیق به انقلاب اسلامی بود، خاطرنشان کرد: درخشش شهید حسین پور به‌عنوان یکی جوان نسل سومی در دوره اخیر، حاصل تربیت در مکتب قرآن است که تمام وجود خود را وقف خدا کرده و جز او را نمی‌بینند و کمترین تزلزل در او مشاهده شد.

امام‌جمعه موقت تهران با بیان اینکه در عصر شهوت و گناه، شهیدگونه زیستن ثمره تربیت و هویت دینی است، گفت: انتظار شهید حسین پور دور کردن دست و سایه دژخیمان و داعش از ملت ایران و ناموس کشور بود که در این راه تمام وجود خود را فدا کرد.

ابوترابی‌فرد با اشاره به تعریف سردار سلیمانی از رشادت‌های شهید حسین پور بیان کرد: سردار سلیمانی فرمودند شهید حسین پور نماد مدیریت در بحران‌ها و سختی‌ها و نماد مقاومت بود که با سن کم از بزرگ‌ترین مسؤولیت‌ها برآمد و قد خم نکرد.

وی با بیان اینکه شهدا در دشواری‌ها ایستاده و مقاومت کردند، افزود: شهید حسین پور باوجود جراحت‌های زیاد در شب حمله داعش به مقرشان، حدود ۱۰۰ سرباز را فرماندهی و صحنه را مدیریت کرد و جان آنان را نجات داد ولی سر آخر خود آسمانی شد.

امام‌جمعه موقت تهران با بیان اینکه انسان‌ها جامعه را می‌سازند و در صورت تربیت درست، تحول‌آفرین هستند، تصریح کرد: هنر جمهوری اسلامی صرفاً دانش و فناوری هسته‌ای در دستان دانشمندان کشور و فنّاوری و نانو نیست بلکه سرمایه ایران و انقلاب تربیت انسان‌های فداکار و شجاع و انقلابی است که هیچ قدرتی توان روبرویی با این تربیت‌شدگان را ندارد.

ابوترابی‌فرد با اذعان به اینکه هرروز بر قدرت ایران افزوده می‌شود، خاطرنشان کرد: آمریکا در خواب خود تابستان داغ و زمستان سرد را برای ملت می‌دید ولی این خواب آنان نیز مانند دیگر خواب‌هایشان تعبیر نداشت و سرکوب شدند.

وی با بیان اینکه فشارهای دشمن باعث شد تا در حوزه ارزش پول ملی دچار چالش‌هایی شویم، گفت: در چند ماه اخیر قدرت خرید مردم کاهش‌یافته ولی اقداماتی توسط دولت و مجلس در زمینه اقتصاد در حال انجام است که این وضعیت به حول قوه الهی تبدیل به شکوفایی وضعیت اقتصادی ایران خواهد شد.

امام‌جمعه موقت تهران با بیان اینکه مشکلات اقتصادی امروز مقدمه‌ای برای شکوفایی اقتصادی فردا است، تصریح کرد: امروز توطئه‌های دشمن موجب شده برای قطع رابطه بودجه سالانه از نفت برنامه‌ریزی درست شود البته این برنامه درگذشته وجود داشت ولی آن روز شجاعت انجام این کار نبود که امروز با درایت و پشتیبانی رهبری این اقدام در حال انجام است.

ابوترابی‌فرد با بیان اینکه این غلط است که نفت را بفروشیم و درآمد آن برای هزینه‌های جاری استفاده شود، خاطرنشان کرد: درامدهای حاصل از فروش نفت باید برای تولید اشتغال و شکوفایی در تولید استفاده شود نه اینکه صرف امور هزینه‌های جاری شود‌.

وی با بیان اینکه مسؤولین درس مدیریت در بحران را از شهدا بیاموزند، گفت: باید چشم به توان داخلی ببندیم و نیازهای خود را با تکیه‌بر توان و تولیدات داخلی تأمین کنیم.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=3182

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

پیشنهادی: