مسابقات جام بین المللی وزنه برداری نامجو، فرصتی برای معرفی فرهنگ والای گیلان است

استاندار گیلان با بیان اینکه مسابقات جام بین المللی وزنه برداری نامجو فرصت مغتنمی برای معرفی فرهنگ والای گیلان و کشورمان به جهانیان است، گفت: این رویداد مهم ورزشی، اجتماعی و فرهنگی در پویایی، تحرک و نشاط اجتماعی اثرگذار و مفید است.

به گزارش باز باران خبر و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان؛ دکتر ارسلان زارع یکشنبه شب در مراسم افتتاحیه رسمی مسابقات بین المللی وزنه برداری جام فجر جهان پهلوان نامجو در ورزشگاه شش هزار نفری رشت اظهار داشت: از اینکه امروز رشت شهرباران و شهر زادگاه جهان پهلوان محمود نامجو ، میزبان مسابقات بین المللی وزنه برداری که به نام آن ورزشکار با اخلاق مزین شده است، بسیار خوش‌وقتیم.

وی با بیان اینکه گیلان و مرکز آن شهر رشت، به عنوان استان اولین ها مشهور است و یکی از زیباترین مناطق کشورمان محسوب می شود، افزود: گیلان علاوه بر تاریخ کهن هزاران ساله و فرهنگی غنی، از کانون های اصلی ورزش ایران به شمار می رود و قهرمانان بزرگی را در رشته های مختلف ورزشی در سطح جهانی معرفی کرده است.

نماینده عالی دولت در گیلان خاطرنشان کرد: پهلوان محمود نامجو قهرمان بلند آوازه گیلانی نخستین مدال طلای جهانی را برای کشورمان به ارمغان آورد و اولین ورزشکار آسیایی بود که موفق شد رکورد جهانی وزنه برداری را به نام خود ثبت کند.

وی افزود: به واسطه اینکه بار دیگر میزبانی جام بین المللی فجر را عهده دار هستیم خداوند را سپاس می گویم؛ رقابت هایی که آخرین بار ۲۶ سال پیش در گیلان برگزار شد و از مسؤولان استانی و کشوری برای برگزاری مسابقات جام نامجو ، نهایت قدردانی را دارم.

دکتر زارع با اشاره به اینکه مسابقات جام بین المللی وزنه برداری نامجو فرصت مغتنمی برای معرفی فرهنگ والای گیلان و کشورمان به جهانیان است، اظهار کرد: اطمینان دارم با میزبانی خوب این رقابت ها، همچون همیشه موجب سربلندی جمهوری اسلامی ایران می شویم.

وی به پیش‌بینی تمهیدات لازم برای حضور پرشور علاقه‌مندان بویژه جوانان در ایام برگزاری مسابقات اشاره و اضافه کرد: این رویداد مهم ورزشی، اجتماعی و فرهنگی در پویایی، تحرک و نشاط اجتماعی اثرگذار و مفید است.

دکتر زارع با اشاره اینکه وزنه برداری در گیلان، اصالت دارد، افزود: این دوره از مسابقات را یک رویداد بزرگ فرهنگی – ورزشی برای گیلان و ایران می دانم.

وی همچنین ضمن خیر مقدم به تمامی ورزشکاران، مربیان، سرپرستان، سفیران و نمایندگان دولت های خارجی و تمامی فعالان ورزشی که در این رقابت ها حضور دارند، گفت: امیدوارم میزبان شایسته ای برای این عزیزان بوده و با خاطره ای خوب؛ شهر رشت، استان گیلان و ایران را ترک کنند.

وزنه برداران حاضر در رقابت های بین المللی جام نامجو در هفت وزن المپیکی با هم رقابت خواهند کرد و در نهایت وزنه بردارانی که امتیازات لازم را کسب کنند، جواز حضور در مسابقات المپیک ۲۰۲۰ ژاپن را به دست می آورند.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=7282

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: