مسابقات بولینگ کاپ آزاد کشور در منطقه آزاد انزلی برگزار شد

دومین دوره مسابقات بولینگ کاپ آزاد کشور با حضور ۴۹ بولر از پنج استان در مجموعه آکواریوم منطقه آزاد انزلی برگزار شد.

به گزارش باز باران‌خبر و به نقل از مدیریت روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد انزلی؛ در این دوره از مسابقات ۴۹ بولر(بازیکن بولینگ) از استان های گیلان، اصفهان، تهران، قم و البرز حضور داشتند که ۲۷ نفر از این بولر ها گیلانی بودند.

از میان شرکت کنندگان در مسابقات بولینگ کاپ آزاد کشور۲۰ بولر به نیمه نهایی و پس از آن هشت بولر به مرحله نهایی راه یافتند.

در پایان این رقابت ها عرفان خلیلیان از اصفهان با ۸۲۸ امتیاز مقام اول را از آن خود کرد و علیرضا طباطبایی با ۷۲۱ و محمد کرامتی از اصفهان با ۷۰۳ امتیاز به ترتیب دوم و سوم شدند.

در این دور از رقابت های بولینگ یکی از بولرها که بیشترین امتیاز را در هرگیم کسب می کند به عنوان های گیم (بالاترین کسب کننده امتیاز) انتخاب می شود که غلامحسین شادپور از گیلان به مقام “های گیم” این دوره از رقابت ها دست یافت.

از نکات جالب توجه این مسابقات حضور علیرضا طباطبایی و محسن میرکاظمی ملی پوشان کشورمان در این رقابت ها بود.

بولینگ ورزشی است که بازیکنان در آن برای به دست آوردن امتیاز باید توپ بولینگ را روی سطحی با شیب کم به داخل باند، بغلتانند تا اشیایی به نام میله را بزنند.

در هر بازی هر بازیکن ده فریم را بازی می‌کند وهر فریم دو ضربه دارد (به جز فریم ۱۰ که در حالتی خاص سه ضربه دارد) و بازیکن سعی می‌کند که در هر ضربه همه پین‌ها را با توپ بزند. نحوه قرارگیری پین‌ها و شماره آنها: از نگاه بالا پین‌ها به شکل یک مثلث قرار داده می‌شوند.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=10956

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

پیشنهادی: