مرحله استانی مسابقات تفسیر قرآن کریم در گیلان برگزار می‌شود

رئیس اداره امور قرآنی اوقاف گیلان گفت: مرحله استانی مسابقات تفسیر قرآن کریم ۲۴ مرداد ماه با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در گیلان برگزار می‌شود.

به گزارش باز باران خبر، محمد مهدی قربانیان در جمع خبرنگاران از برگزاری مرحله استانی مسابقات تفسیر قرآن کریم در ۱۱ شهرستان گیلان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی خبر داد و اظهار داشت: این دوره از مسابقات ۲۴ مردادماه برگزار می‌شود.

رئیس اداره امور قرآنی اوقاف استان گیلان با اشاره به روند برگزاری این مسابقات خاطرنشان کرد: مرحله استانی به‌صورت حضوری با آزمون کتبی (تستی و تشریحی) توسط اداره‌کل اوقاف و امور خیریه استان گیلان و دبیری رئیس اداره امور قرآنی برگزار می‌شود.

قربانیان با بیان اینکه بیشترین میزان شرکت‌کنندگان این دوره از شهرستان آستانه اشرفیه هستند تصریح کرد: به‌طور کلی ۵۸ نفر از فعالان قرآنی استان در این دوره از مسابقات قرآن کریم با یکدیگر رقابت می‌کنند و سوالات این مرحله نیز از سوره مبارکه حضرت مریم(س) و از تفسیر شریف نمونه یا صفوه‌التفاسیر ویژه اهل سنت خواهد بود.

رئیس اداره امور قرآنی اوقاف استان گیلان با اشاره به سوالات مرحله کشوری مسابقات تفسیر قرآن کریم خاطرنشان کرد: در مرحله کشوری، سؤالات از تفسیر سوره‌های مبارکه حضرت مریم(س) و سوره طاها از تفسیر نمونه یا صفوه‌التفاسیر ویژه اهل سنت است.

قربانیان به مکان‌های برگزاری مسابقات تفسیر عمومی قرآن کریم اشاره کرد و اظهار داشت: حرم امامزادگان حضرت قاسم(ع) و حضرت ابراهیم(ع) در شهرستان آستارا، حرم آقا سید محمد آخوندمزار در آستانه اشرفیه و بقعه بی بی حوریه در بندرانزلی از مکان‌های برگزاری مسابقات استانی تفسیر قرآن هستند.

وی با اشاره به دیگر مکان‌های برگزاری مسابقات گفت: اداره اوقاف شهرستان تالش، مرکز دارالقرآن پورباقی رشت، اداره اوقاف رودبار، مرکز دارالقرآن طالب‌زاده رودسر، اداره اوقاف فومن، اداره اوقاف صومعه‌سرا، اداره اوقاف ماسال و شرکت‌کنندگان مسابقات تفسیر قرآن در شهرستان‌های لنگرود و لاهیجان نیز در بقعه امیر شهید لاهیجان با یکدیگر رقابت می‌کنند.

رئیس اداره امور قرآنی اوقاف استان گیلان بیان‌ داشت: افراد برای شرکت در این دوره از مسابقات می بایست در سایت رسمی مسابقات قرآن کریم جمهوری اسلامی ایران my.oghaf.ir ثبت‌نام کرده و لیست آنها از طریق مرکز امور قرآنی به استان ارسال شده باشد.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=11815

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

پیشنهادی: