مراسم چهلمین روز شهادت سپهبد قاسم سلیمانی در رشت برگزار شد

مراسم چهلمین روز شهادت «سردار شهید سپهبد سلیمانی» و همرزمان مجاهدش با حضور مردم شهیدپرور و قدرشناس استان گیلان در رشت برگزار شد.

به گزارش باز باران خبر و به نقل از تسنیم، مراسم چهلمین روز شهادت «سردار شهید سپهبد سلیمانی» و همرزمان مجاهدش پیش از ظهر امروز با حضور سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و مردم شهیدپرور و قدرشناس استان گیلان در مصلی امام خمینی(ره) رشت برگزار شد.

مردم ولایتمدار گیلان با شرکت در مراسم چهلمین روز شهادت «سردار شهید سپهبد سلیمانی» و همرزمان مجاهدش بار دیگر میزان عشق و ارادت خود را به سردار دل‌ها و همرزمان مجاهدش نشان دادند و به همگان فهماندند که راه سردار بزرگ سپاه اسلام همچنان ادامه دارد.

سخنرانی مراسم معنوی چهلمین روز شهادت «سردار شهید سپهبد سلیمانی» و سایر شهدای جبهه مقاومت را سردار سرتیپ دوم پاسدار رمضان شریف سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی برعهده دارد. 

شهادت سردار سلیمانی سوز بر سینه نشسته ملت ایران است که به‌‌راحتی خاموش نمی‌شود و این شور برانگیخته قطعاً طومار دشمنان را در هم می‌پیچد و این خط خون نقطه‌ پایان سلیمانی نخواهد بود.

چهل روز از شهادت سردار سرافراز جهان اسلام و یاران مجاهدش می‌گذرد و هنوز داغش برای مردم تازگی دارد مگر می‌شود فراموشش کرد از آنجا که او همانند پدری مهربان برای مردم از خودگذشتگی می‌کرد؛ چهل روز است که پیکر مطهرش در جایگاه ابدی‌اش آرام گرفته و سردار دل‌ها به آرزوی دیرینه‌اش یعنی “شهادت در راه خدا” رسیده است.

به‌راستی که شهادت شایسته او بود، کسی که نامش لرزه به جان دشمن می‌انداخت و او را مظلومانه و فرسنگ‌ها دور از وطن در غربت با شهادت رساندند اما حتی با شهادتش ضربه‌ای مهلک بر پیکره دشمن زد و ضربه مهلک دیگر را مردم قدرشناس بر پیکره دشمن زدند که برای تشییع پیکر مطهر شهدای مقاومت از جان خود گذشتند و از شهرهای دور و نزدیک خود را به زیر تابوتش رساندند.

هر جا که نام قاسم سلیمانی می‌آمد نخستین چیزی که در وجود مردم شکل می‌گرفت غرور بود و نخستین چیزی که در وجود مظلومان شکل می‌گرفت اطمینان خاطر بود امروز نه‌تنها ایران بلکه اکثر مردم و آزادی‌خواهان جهان خود را مدیون او می‌دانند و در چهلمین روز از دست دادنش با تمام توان و قدرت عزاداری می‌کنند و این از برکات خون او است.

چهل روز پیش خون یک سردار ایرانی ریخته شد ولی پشت بند آن هزاران بلکه میلیون‌ها سردار سلیمانی در سراسر این جهان و ایران به پا خواسته و برای انتقام از خون مقدس و پاک این جوانمردان آماده هر گونه دفاع و انتقام هستند.

گفتنی است سردار شهید سپهبد قاسم سلیمانی در سال ۱۳۳۵ در شهرستان رابر از توابع کرمان به‌دنیا آمد و سرانجام پس از عمری مجاهدت در راه خدا در جریان حمله بالگردهای آمریکایی به خودروی حامل او و ابومهدی المهندس معاون الحشد الشعبی در نزدیکی فرودگاه بغداد به شهادت رسید.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=7671

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: