مدیرکل صمت گیلان: فعالیت کلیه نانوایی ها و کارخانجات آرد و فروشگاهای بزرگ گیلان درزمان برف الزامی است/ تجهیز بیش از ۲۱۸ واحد خبازی رشت به سوخت جایگزین

 

باز باران خبر/مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان گیلان گفت: در شرایط بحرانی بارش برف، تداوم فعالیت های کلیه واحدهای خبازی، کارخانجات آرد و فروشگاههای بزرگ و زنجیره ای الزامی است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل صمت گیلان، تیمور پورحیدری با تشکیل کمیته مدیریت بحران با توجه به بارش شدیدتر برف درچهار شهرستان رشت، رودبار، آستانه، لاهیجان و سیاهکل اعلام کرد: کلیه امکانات و ظرفیتها برای تسهیل در تامین مایحتاج ضروری مردم در این شهرستانها بسیج شده اند.

وی با تاکید بر الزامی بودن فعالیت کلیه نانوایی ها و کارخانجات آرد درزمان بارش برف با نظارت اتاق اصناف و روسای اتحادیه های نانوایان و خواروبار و سقط فروشان پنج شهرستان پربرف؛ تصریح کرد: با تعطیلی خودسرانه واحدهای خبازی و فروشگاهای بزرگ و زنجیره ای در شرایط برودت دما و شرایط برفی، قطعا برخورد خواهد شد.

پورحیدری با بیان اینکه کلیه هماهنگی ها برای بازگشایی معابرو مسیرهای تردد کارخانجات آرد و شرکتهای پخش تامین ارزاق عمومی انجام شده است اضافه نمود: با تعامل واحدهای بزرگ معدنی و تامین چندین دستگاه لودر و کامیون از شرکتهای معدنی استان، نسبت به گشایش مسیرهای مورد نظر اقدام شده است ولی برای استمرار بازبودن معابر نیازمند ایفای نقش جدی تر دستگاههای نظیر راهداری و شهرداری ها هستیم.

دبیر تنظیم بازار استان گیلان خاطر نشان کرد: کلیه امکانات لجستیکی و معاونین حوزه صمت به صورت آماده باش برای خدمات رسانی پای کار هستند و قطعا این نظارت با همکاری مردم تقویت می‌شود.

وی بر گشایش مسیرهای شهرصنعتی رشت و سایر شهرکهای صنعتی توسط دستگاههای متولی مدیریت بحران استان برای پیشگیری از حوادث مشابه سال ۸۳ در حوزه صنعت تاکید کرد و گفت: مسلماّ فعالیت واحدهای صنعتی، ایاب و ذهاب نیروی انسانی و برف روبی از سقف کارخانجات از خسارت های محتمل جلوگیری خواهد کرد لذا بازگشایی معابر کارخانجات صنعتی بسیار ضروری است.

مدیرکل صمت گیلان با دستور تشکیل تیم های نظارتی متعدد؛ اظهار داشت: همکاران جهاد کشاورزی و شرکت شهرکهای صنعتی، اتاق اصناف و سایر نهادها به صورت میدانی، در موقعیت حضور فعال داشته باشند تا بتوانند با سرعت عمل از بروز هرگونه چالشی پیشگیری نمایند.

وی در پایان به تجهیز و بهره مندی ۲۱۸ واحدخبازی به انرژی وسوخت دوم در مجموع شهرستان رشت اشاره نمود و گفت: ۸۶ واحد خبازی به کپسول گاز LPG و ۱۲ واحد گازوئیل سوز و ۱۲۰ واحد خبازی نیز به موتور برق اضطراری مجهز شده اند.

گفتنی است، بالغ بر ۹۱۴ واحد خبازی و تعداد ۳کارخانه صنعتی تولید انواع آرد در شهرستان رشت فعالیت دارند.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=34829

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: