مدیرکل صمت گیلان: برنامه تولید ۱۶۰ واحد صنعتی نیازمند ارز گیلان در سامانه ثبت شد/ ثبت برنامه تولید برای تخصیص ارز الزامی است

باز باران خبر/ مدیر کل صنعت، معدن و تجارت استان گیلان گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون واحدهای صنعتی که مصرف و نیاز ارزی خواهند داشت برنامه تولید خود را در سامانه جامع تجارت ثبت کرده‌اند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل صمت گیلان؛ تیمور پورحیدری با اعلام ضرورت ثبت برنامه تولید توسط مدیران واحدهای صنعتی در سامانه جامع تجارت جهت تخصیص ارز؛ اظهار داشت: برنامه تولید ۱۶۰ واحد صنعتی نیازمند ارز گیلان برای سهولت تامین مواد اولیه خارجی تولیدات در سامانه ثبت شده است.
وی به لزوم اعلام دقیقتر مقدار احتیاج ارزی واحدهای صنعتی تاکید کرد و گفت: با توجه به برنامه ساماندهی بانک مرکزی برای تخصیص ارز حمایتی به واحدهای صنعتی؛اطلاع رسانی و هماهنگی لازم برای ثبت برنامه تولید به صنایع ارزبر گیلان انجام شده است.
این مسئول با اشاره به تامین بخشی از مواد اولیه خارجی برخی از واحدهای صنعتی از طریق بازرگانان داخلی به صورت غیر مستقیم، تصریح کرد: مشکلات ساختاری سامانه‌ها به علت هوشمند بودن آنها در سطح کلان انعکاس داده شده است و در حال رفع چالش‌های پیش روی می‌باشیم که در آینده صنایع ما با مشکل تخصیص و تامین ارز مواجه نشوند.
وی به پایش برنامه های تولید‌ ثبت شده در فاز اول و شفاف سازی امور ارزی اشاره وعنوان کرد: در بررسی کارشناسی و پایش وضعیت برنامه تولید ثبت شده واحدهای صنعتی، میزان ارزبری افزون بر ۸۵ واحد صنعتی گیلان محرز و مشخص گردید.
دکتر پورحیدری ثبت برنامه تولید برای تخصیص ارز را الزامی و ضروری دانست و تاکید کرد: با توجه به حدگذاری ارزی و تعیین سقف مصارف ارزی؛ در بخش های صنعت، کشاورزی و دارو در سال جدید، ثبت برنامه تولید و میزان نیاز ارزی واحدهای صنعتی گیلان در سامانه جامع تجارت لازم است.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=35463

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

پیشنهادی: