مدرسه خیرساز پروفسور «مریم میرزا خانی» در تالش افتتاح شد

بازباران خبر/ مدرسه خیرساز به نام پروفسور مریم میرزاخانی در تالش به بهره برداری رسید.

به گزارش روابط عمومی، مدرسه خیرساز پروفسور مریم میرزا خانی روز دوشنبه مورخ ۱۴۰۱/۰۸/۱۶ در آیینی با شکوه با حضور مهندس علی دقیق مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس گیلان، دکتر اسماعیل ابراهیمی تکامجانی خیر مدرسه ساز، میر مسعودی رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز استان و جمعی از مسئولین استان افتتاح و به بهره‌برداری رسید.

مدیرکل نوسازی مدارس استان گیلان در این آیین باشکوه ضمن تشکر از خیر مدرسه ساز دکتر اسماعیل ابراهیمی گفت: این سازه با زیربنای ۱۸۰ مترمربع در قالب سه کلاس درس، یک کتابخانه و ۲ اتاق به همت خیر نیک اندیش دکتر اسماعیل ابراهیمی و با نظارت و مشارکت اداره کل نوسازی مدارس استان احداث و تقدیم دانش آموزان این خطه از کشور عزیزمان شد.

مهندس دقیق افزود: این مدرسه دوره دبستانی که در روستای سوست بخش کرگانرود شهرستان تالش قرار دارد، به نام زنده‌یاد پرفسور مریم میرزاخانی، ریاضی‌دان فقید ایرانی نام‌گذاری شده است.

وی با تشریح خدمات ارزشمند خیرین محترم مدرسه ساز، تصریح نمود: در مجموع ۸۰ مدرسه در ۶ سال گذشته با مشارکت خیرین در شهرستان تالش به بهره‌برداری رسیده است که از این حیث می‌توان تالش را الگویی برای کل کشور دانست.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان گیلان اضافه کرد: نگاه دولت مردمی به سیستم حساس آموزشی در کنار خیرین و مسئولین پرتلاش، ویژه است و در این راستا تلاش می‌شود چنین کارهای حسنه‌ای را در سایر نقاط استان گیلان نیز گسترش دهیم.وی با تجلیل از خدمات چندین ساله سید مرتضی مختاری مدیر محترم آموزش و پرورش شهرستان تالش، اذعان داشت: در آخرین روز مدیریتی ایشان باید از خدمات ارزشمند وی در شهرستان تالش صمیمانه تشکر نمایم.

وی با برشمردن اقدامات ماندگار ایشان در تالش تصریح نمود: حقیقتاً پیگیری ها و خدمات ایشان در زمینه توسعه و تجهیز فضاهای آموزشی به عنوان باقیات صالحات ماندگار خواهد ماند.

گفتنی است حدود ۳۹ هزار نفر دانش‌آموز در مدارس دولتی و غیر دولتی در سال تحصیلی جاری در شهرستان تالش به تحصیل می پردازند

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=27988

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: