مددکاران کلید توانمند سازی خانواده ها هستند

بازباران خبر: نشست فصلی مددکار انجمن های حمایت از زندانیان و مددکاران زندان های استان که با حضور مدیرکل زندان های گیلان، مسئولان قضایی، روسای زندان ها و مددکاران و با هدف بررسی موانع و مشکلات پیش رو و سرعت بخشیدن به اولویت‌های ابلاغیه ریاست سازمان زندان های کشور برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی زندان های گیلان در این نشست محمدی اصل با اشاره به افزایش جمعیت خانواده زندانیان تحت پوشش انجمن های حمایت از زندانیان استان گفت: حمایت از خانواده مددجویان در راس برنامه های سازمان زندان ها است.
وی بر افزایش سطح کمک های مالی و حمایتی به خانواده زندانیان، آموزش مهارت های اجتماعی برای خانواده زندانیان و همچنین اشتغال خانواده زندانیان از طریق اعطای تسهیلات و بهره گیری از کمک کارآفرینان و کارخانجات تاکید کرد و اظهار داشت: وظیفه ما حفظ کرامت خانواده گروه هدف است، چرا که خانواده زندانی مجرم نیست و باید در مقابل آسیب های اجتماعی حفظ شود و این امر با کلید توانمند سازی خانواد ها توسط مددکاران اجرا می گردد.
مدیرکل زندان های گیلان، با اشاره به انتخاب زندان رشت به عنوان پایلوت زندان تحولی، تصریح کرد: ارایه راهکارها در کاهش مشکلات و بهبود وضعیت گذران حبس زندانیان و حمایت از خانواده های آنان در راستای توسعه برنامه‌های اشتغال و حرفه آموزی، اقدامات اصلاحی و تربیتی از مهمترین محورهای اصلی زندان تحولی محسوب می‌شود.
محمدی اصل با بیان اینکه ایجاد هر چه بیشتر بستر اشتغال و آموزش برنامه‌های فنی و حرفه‌ای می‌تواند باعث ارتقای امنیت در زندان‌ها و بازگشت سعادتمندانه زندانی به اجتماع باشد، گفت: وظیفه داریم با اجرای برنامه‌هایی که از سوی سازمان زندان های کشور برای سربلندی و حمایت هر چه بیشتر زندانی و خانواده تببین شده را در سرلوحه امور قرار دهیم.
در ادامه جلسه نوحی مستشار دادگاه تجدید نظر و عضو هیئت بازرسی حفظ حقوق شهروندی گیلان در خصوص جایگاه و نقش مددکاران در حوزه های حمایتی افزود: مددکاران با تحقیقات کارشناسی و حرفه ایی می توانند از وضعیت زندگی زندانیان برای آزادسازی زندانیان بدهکار در مراجع قضایی مساعدت و نقش آفرینی نمایند.
وی یادآورشد: شناسایی محکومین واجد شرایط در برخوردای از تاسیسات قضایی که منجر به کاهش جمعیت کیفری در زندانها می گردد را از عمده فعالیت های مددکاری دانست که اجری معنوی دارد. گفتنی است وی در ادامه رعایت قوانین و مقررات را یکی از الزامات دانست.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=24744

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

پیشنهادی: