مجلس یازدهم‌ به جای یقه گیری های دروغین در جهت کمک به معیشت مردم‌ گام ‌بردارد

روز ملی شهرداری و دهیاری با حضور مسئولین شهری و شهرداران و دهیاران و اعضای شوراهای روستاهای شهرستان صومعه سرا در مجموعه فارابی برگزار گردید.

  به گزارش باز باران خبر و به نقل از مجله خبری تحلیلی گیل رخ، سیدکاظم دلخوش نماینده مردم صومعه سرا در جمع دهیاران، شهرداران و اعضای شورای روستاها با اشاره به وقایع و حواشی انتخابات اخیر عنوان داشت: از اینکه مردم شریف صومعه سرا در انتخابات حاضر شدن ما مسئولین باید متشکر و قدردان باشیم. حضور مردم در انتخابات و پای صندوق های آرا نمایشی از اقتدار ملی است. باید این شور حضور را برای انتخابات شورا و ریاست جمهوری پررنگ تر کنیم.

نماینده شهرستان صومعه سرا در مجلس شورای اسلامی شرایط اقتصادی کشور را مساعد ندانسته و از مجلس گلایه کرد و گفت: با وجود تحریم ها و شرایط اقتصادی نامناسب امیدوارم مجلس یازدهم کاری کند که هرچند با روند فعلی امیدی به این مجلس وجود ندارد. در همین مدت متاسفانه اقدامی جدی برای حل مشکلات اقتصادی در مجلس دیده نگردیده است.

وی قوه مقننه را بعنوان یکی از قویترین قوا که ریل گذاری انجام می دهد دانسته و اظهار داشت: وجود برخی نمایندگانی که حتی ابتدایی ترین اصول مجلس را نمی دانند، باعث ضربه به کلیت مجلس گردیده که این امر را باید بیشتر  مقصر مردمی را دانست که اینگونه انتخاب را داشته اند. امید است مجلس یازدهم‌ به جای یقه گیری های دروغین در جهت کمک به معیشت مردم‌ گام ‌بردارد.

دلخوش با اشاره به بخشی از خدمات و اقدامات در طول دوران نمایندگی خود در سطح شهرستان بیان کرد: در چهارسال گذشته بخش زیادی از مشکلات در روستاهای شهرستان حل گردید. در حد توان و وسع خود آنچه که می توانستیم انجام گرفت. در همین یک هفته گذشته حدود ۴۰روستارا برای آبرسانی مورد بررسی و بازدید قرار داده ایم. علی الرغم هنه درگیری هایی که وجود داشت اما کار در شهرستان را رها نکرده ایم. جلسات مختلف با وزارت خانه ها به اتفاق فرماندار داشته و پروژه های گوناگون را مجدد زنده کردیم.

قرارداد برق دار کردن پمپاژهای دیزلی بسته شد

نماینده صومعه سرا در مجلس یازدهم گریزی به مشکلات بخش کشاورزی و آب رسانی این حوزه زد و خاطرنشان کرد: در خصوص آب کشاورزی با مدیران مربوطه‌ چه در سطح استانی و چه کشوری، جلسات مختلفی را برگزار کردیم. سالها بدنبال برق دار کردن پمپاژهای دیزلی بودیم که هفته قبل قرارداد آن بسته شد و از اینجا اعلام می دارم در روستاها باید پمپاژهای دیزلی برق دار شوند و قرار شده این امر انجام گیرد و مقرر شد پول مربوط به این حوزه نیز توسط وزارت نفت پرداخت شود و در شهرستان ما ۴۸مورد در خصوص برق دار شدن این پمپاژها لیست داده شده است. در مورد آبرسانی به مزارع کشاورزی مشکل کمبود آب نیست اما کانال های تعبیه شده برای ده تا یازده هزار هکتار هست که متاسفانه همان هم بعلت شکستگی کانالها مشکلات بیشتری ایجاد شده است. ما حدود ۳۰هزار هکتار در شهرستان داریم. با کمک جهاد کشاورزی شهرستان تاکنون ۴۸استخر لایروبی انجام شده است. باید از شکستگی کانال ها و موتور گذاشتن در کانال ها جلوگیری شود. بعضی مواقع آبسوارها و آبیاری ها نیز تخلفاتی را در ابرسانی انجام می دهند که باعث مشکلات در این حوزه گردیده است.

بازنگری طرح هادی مدنظر است

دلخوش اباتری نگرانی ها و انتقادها در خصوص طرح هادی روستایی و طرح جامع شهری را وارد دانسته و بیان نمود: در مورد بازنگری طرح هادی بیش از ۴۵روستا در شهرستان داریم که بازنگری آن اکنون مدنظر است. بحث توسعه روستایی در قالب طرح هادی و جلوگیری از زمین خواری مدنظر قرار گرفته و طرح آن آماده است.طرح کاداستر در مجلس تصویب نمودیم که اگر انجام گیرد مشکل شهرداری ها و روستاها تا حدود زیادی حل می شود. اگر این طرح انجام‌گیرد تعیین‌ تکلیف بسیاری از زمین ها در نقاط مختلف انجام می شود و مشکلات بومیان روستانشین مرتفع خواهد شد.

وی دغدغه دهیاران در خصوص امنیت شغلی خود را از دغدغه های جدی شخص خود دانسته که بارها در مجلس پیگیر بوده و اشاره داشت: در مورد استخدام دهیاران دلیل شورای نگهبان و بقیه مخالفین این است که امار دهیاران متغیر است و نمی توان دهیاران را ثابت در نظر گرفت تا مشمول استخدامی شوند. طرح استخدام دهیاران با وجود دستگاه اجرایی شدن آماده شده است که جزییات آن باید آماده گردد. بحث بیمه تکمیلی دهیاران انجام گرفته شده است و مشکلی وجود ندارد.

دلخوش اقدامات انجام شده در حوزه برق را چشمگیر دانسته و عنوان کرد: در مورد برق رسانی به روستاها علی الرغم اینکه برف خسارات بسیاری به شهرستان وارد نمود و بیش از ۲۷۵تیر شکسته شد و در همان بحران تیم های عملیاتی از استان های دیگر وارد کردیم و بیش از ۳۰۰ترانس در روستاها نصب گردید، اما مشکلات همچنان باقی ماند. مشکل اصلی ما مشکل نیروگاه است. ما بدنبال ایجاد پست جدید در تولمات و طاهرگوراب و ضیابر هستیم. اگر این پست و نیروگاه های جدید انجام گیرد مشکل برق شهرستان تا حد خوبی مرتفع می گردد. با مسئولانی که بامردم‌ناسازگار باشند تعارف نداشته و برکنار خواهند شد.

اتوبان مسیر خمام پیربازار ضیابر امسال اجرایی می شود

مدیر فعلی اداره برق خوشبختاته از لحاظ برخورد با مردم مورد قبول بوده و آنچه در توانش باشد انجام خواهد داد.

نماینده صومعه سرا اشاراتی به اقدامات راه سازی و آسفالت داشت و اظهار نمود: قرار است مسیر خمام پیربازار ضیابر نیز اتوبان شود که طرح آن آماده است و امسال باید اجرایی شود. تاکنون محوطه ۴۸مدرسه  آسفالت آن انجام‌گرفته است.‌ آسفالت روستاها با دوبخش راهداری و بنیادمسکن در حال انجام است. البته با توجه به وضعیت کرونا و تعطیلی مجلس بودجه ای که تصویب گردید یک سری مشکلاتی در بحث تهیه قیر ایجاد نموده است. در چهارسال گذشته ۱۳۸روستا آسفالت انجام گرفته است. در انجام کار نگاه جریانی به روستاها ندارم و بحث انتخابات را دخیل نخواهم‌داد. مردم حق انتخاب داشتند. البته کسانی که شیطنت کردن حساب شان از بقیه جداست اما جاهایی که نیاز باشد و زیرساخت ها آماده باشد آسفالت ها انجام‌خواهد گرفت.

سیدکاظم دلخوش در پایان ضمن درخواست از مسئولین شهرستان تا جلوی پای مردم سنگ اندازی نکنند و مشکلات آنان را حل نمایند، عنوان داشت: در مجموع کاری که از دستمان بربیاید انجام خواهم‌داد و حضور در روستاها و محلات را به جد انجام خواهم داد.  

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=11013

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

پیشنهادی: