مجلس یازدهم باید به دنبال اجرای عدالت اجتماعی باشد

نماینده مردم بندر انزلی در مجلس یازدهم گفت: مجلس یازدهم باید یکی از اولویتهای اصلی خود را اجرای عدالت اجتماعی قرار دهد تا بسیاری از مشکلات فعلی رفع شود.

به گزارش باز باران خبر و به نقل از خبرگزاری خانه ملت، احمد دنیا مالی به نقش مجلس در اجرای عدالت اجتماعی اشاره کرد و گفت: حکمرانی جمهوری اسلامی بر مبنای عدالت اجتماعی است و در این حوزه نیز تکالیف ویژه‌ای داریم.

وی در ادامه افزود: به دلیل فشارهایی که از بیرون به ما متحمل می‌شود و همچنین سوء مدیریتی که ما با آن مواجهه هستیم در حوزه اجتماعی آنطور که مد نظرمان بوده به آن دست نیافتیم و مصداق آن هم بحث شکل‌گیری حاشیه نشینی در کلانشهرهاست.

این نماینده مردم در مجلس دهم به تقاضای مهاجرت‌های بیش از حد روستائیان به شهرها و کلانشهرها اشاره و اظهار کرد: بعضی از شهرها مانند تهران را به مرکز مبادلات اقتصادی تبدیل کردیم یا اینکه همه امکانات در آنجا متمرکز شدند؛ بنابراین وجود این امکانات  تقاضاهایی را ایجاد می‌کند که مهاجرت به سمت شهرها و کلانشهر زیاد شود.

دنیا مالی در ادامه افزود: فرآیند همه این اتفاقات در قالب آمایش سرزمینی نبوده و این رشد مهاجرت از عدم بی‌برنامگی مسئولان بوده که مشکلاتی را هم خود به خود ایجاد خواهد کرد.

وی به برنامه مجلس یازدهم برای اجرای عدالت اجتماعی اشاره کرد و گفت: مجلس یازدهم باید به دنبال اجرای عدالت اجتماعی باشد و توسعه متوازن را در دستورکار خود قرار دهد؛ یعنی به آن روستاها و دیگر جاهایی که مرکز تولید هستند خدمات ویژه ارائه شود تا اینکه روستاییان نیز با امکاناتی که برای آنها فراهم شده در مناطق خود به صورت پایدار بمانند.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=10701

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: