متولدین اصلی یا فله ای ۹آذر!

حقیقت امر این روزها که رند بازی و لاکچری بازی مد شده، یک عده شورش را در آورده اند!
شوخی، شوخی با سلامت نوزاد هم شوخی؟!کار تا جایی بیخ پیدا کرده که برای لاکچری بازی و پز دادن، حاضرند با سلامت و جان نوزادشان هم بازی کنند! آخه پدر جان این میوه نیست که اگه یک هفته زودتر بچینی و بذاری جلوی آفتاب خوب بپزه یا اگه چند روز دیرتر بچینی، زردتر و خوشمزه تر بشه!
نوزاده … متوجه می شی؟! می فهمی ؟! یعنی دیر و زود شدن زایمانش خطرناکه… افتاد؟! در ثانی بچه باید ادب و شعور و درک و فهم داشته باشه، بچه باید درست تربیت بشه، تاریخ رند که واسه آدم درک و فهم نمی آره!
باز خدا را شکر این روزها که یک عده در حال باد زدن آتش زودزایی بودند تا فرزندشان چند روز زودتر به دنیا بیاید و یک هم شعله را پائین کشیده بودند و در تلاش بودند تا فرزندشان چند روز دیرتر دنیا بیاید، سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور آب پاکی را روی همه منقل ها ریخت و گفت: آقایون داداشا… زور بی خودی نزنید. ( روش نشد به خانم ها بگه و به همسران شان گفت که به آنها منتقل کنند) همه متولدین ۱۵ روز اول آذر امسال، شناسنامه ۹۹/۹/۹می‌گیرند، خلاص!
ایشان در ادامه تاکید کرد: شاید فردی تمایل داشته باشد تاریخ صدور شناسنامه فرزندش۹۹/۹/۹ باشد؛ بنابراین ثبت احوال محدودیتی برای ثبت ولادت با تاریخ مذکور با گواهی اخذ شده از بیمارستان ندارد، اما والدین توجه داشته باشند اگر فرزندشان دوم یا سوم آذر ماه و یا تا ۱۵ روز اول ماه متولد شود طبق قانون در این ۱۵ روز که به وی اجازه داده شده تا برای صدور شناسنامه اقدام کنند می‌توانند برای صدور شناسنامه فرزند خود در تاریخ ۹۹/۹/۹ مراجعه کنند.
یعنی با این خبر دوستان ثبت احوال گند زدند (ببخشید تمام حساب کتاب های بیمارستان های خصوصی و اطاق های خصوصی VIP , VVIP را ریختند به هم!) حالا چه کسی پاسخگوی برگشت خوردن چک های دهم آذر بیمارستان های خصوصی است والله و اعلم؟!
باور بفرمائید تعدادی از بیمارستان ها از چند ماه قبل کیسه دوخته بودند (ببخشید برنامه ریزی کرده بودند واسه نه آذر ۹۹ تا علاوه بر شکستن رکورد گینس در به دنیا آوردن نوزاد) یک ماله اساسی روی چاله چوله های بیمارستان بکشند، در و دیوار را رنگ بزنند و بیمارستان را نو نوار کنند، لامپ های اطاق عمل را هم عوض کنند، یک آمبولانس جدید هم به ناوگان حمل و نقل اضافه کنند و… که فعلاً این فرصت به چالش تبدیل شده و همه حساب و کتاب ها روی هوا است!
باز خوبه کرونا هست و دولت هم به اندازه کافی دلمشغولی برای مردم تدارک دیده تا جایی که همه زیر بار مخارج در مانده اند وگرنه ممکن بود یک عده خانواده رندزا(!) بلند شوند بروند جلوی ثبت احوال شعار بدهند و بنر نصب کنند “تاریخ رند زوری … خیانت است بد جوری!” و “نه به تاریخ رند فله ای!”
البته این یک طرف ماجراست و اگر چند سال دیگر دو تا نه آذری با هم ازدواج کنند، ممکن است سر اینکه تاریخ تولد شان اصل است یا فله ای به تیپ و تاپ هم بزنند و بین دو طایفه به هم بخورد! خلاصه داستان داریم.
فقط یادمان باشد کودک به نوری فراتر از خورشید و ماه می ماند؛ به نوری چنان عظیم و چنان ژرف که تا پیش از آن هیچ چیز جهان را بدینسان منور نکرده است! به فکر تربیت و آینده فرزندمان باشیم…

وحید حاج سعیدی

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=16491

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

پیشنهادی: