لزوم مدیریت مصرف برق بیش از هر زمان دیگر

باز باران خبر/ مدیرعامل توزیع برق گیلان گفت: درصورت استمرار وضعیت هشدار در نیروگاههای تولید برق، خاموشی های نوبتی در سطح کشور اعمال خواهد شد

دکتر محمد اسماعیل هنرمند مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان گیلان از وضعیت قرمز و هشدار در نیروگاههای تولید برق و لزوم جدی مصرف بهینه برق خبر داد.

وی اظهار داشت: باتوجه به سرمای هوا در کل کشور و افزایش مصرف گاز، نیروگاههای تولید برق که با مصرف گاز به تولید برق مشغول هستند با مشکلات عدیده ای مواجه شده اند و در مرز هشدار قرار دارند.

هنرمند گفت: باتوجه اینکه حدود ۷۰ درصد  گاز کشور در بخش خانگی و تجاری مصرف می شود و با توجه به شرایط کرونایی، آلودگی هوا و محدودیت‌های تنفسی و به منظور تامین برق پایدار، مصرف انرژی کشور باید کاهش یابد .

وی تاکید کرد : درصورت استمرار وضعیت هشدار در نیروگاههای تولید برق، خاموشی های نوبتی در سطح کشور اعمال خواهد شد تا از وقوع خاموشی های گسترده ، آسیب به نیروگاهها و استفاده از سوخت های جایگزین که موجبات آلودگی هوا را فراهم می آورد جلوگیری شود.

مدیرعامل توزیع برق گیلان خاطر نشان کرد: با راهکار‌های ساده ای مانند خاموش کردن یک لامپ اضافه و کاهش یک درجه‌ای دمای محیط ( کم کردن شعله بخاری ویا کاهش دمای ترموستات) می توان میزان مصرف را تا ۱۰ درصد کاهش داد.

وی گفت: تا کنون طرح هایی مانند تعدیل موقت یک در میان چراغ معابر جاده ها و اتوبانها و انعقاد تفاهم نامه با صنایع بمنظور کاهش مصرف و ممیزی ادارات و دستگاههای اجرایی استان برای کاهش مصرف برق در سطح استان اجرا شده است.

هنرمند اضافه کرد: با توجه به این که مراکز غیرقانونی استخراج رمز ارز( بیت کوین و..) به دلیل مصرف بیش از اندازه برق ، سبب تخریب شبکه  می شوند، نسبت به کشف و جمع آوری این مراکز اقدام خواهد شد و افرادی که مراکز غیرمجاز استخراج رمز ارز را معرفی کنند، تا ۱۰ میلیون تومان جایزه دریافت خواهند کرد ضمن اینکه اینکار از طریق شماره تلفن ۱۲۱ امکان پذیر است و البته نام این افراد محرمانه خواهد ماند.

هنرمند درپایان گفت: با همکاری مردم که بزرگترین حامی و همراه صنعت برق هستند و با اعمال راهکارهای مدیریت مصرف، به راحتی می توانیم چالش پیش رو را با موفقیت پشت سر بگذاریم.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=17593

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

پیشنهادی: