لزوم رعایت دقیق پروتکل های بهداشتی از سوی واحدهای صنفی

واحدهای صنفی پرخطر کماکان امکان فعالیت ندارند

فرماندار رشت با اشاره به اجرای طرح فاصله گذاری هوشمند و بازگشایی اصناف کم خطر، گفت: واحدهای صنفی ملزم به رعایت دقیق پروتکل های بهداشتی جهت مقابله با کرونا هستند.

به گزارش باز باران خبر، میرشمس مومنی زاده با تشکر از همکاری همه اصناف در طرح فاصله گذاری اجتماعی، گفت: با توجه به اجرای همزمان طرح فاصله گذاری هوشمند و امکان فعالیت اصناف کم خطر در سراسر کشور، واحدهای صنفی مربوطه می توانند با رعایت دقیق پروتکل‌های بهداشتی و همچنین ثبت اطلاعات در سایت سلامت و تکمیل فرم خود اظهاری، فعالیت خویش را  آغاز کنند.

وی با بیان اینکه در جهت کنترل کامل بیماری کرونا، همچنان نیاز است مردم از رفت و آمد غیر ضرور و هر گونه تجمع در سطح شهر پرهیز کنند، افزود : کمیته بازرسی ستاد مقابله با کرونای شهرستان رشت متشکل از ادارات ذیربط ، کماکان بازرسی و نظارت های لازم را در راستای رعایت پروتکل‌های بهداشتی از سوی اصناف را به صورت مستمر انجام خواهند داد.

فرماندار رشت ادامه داد: مطابق با طرح فاصله گذاری هوشمند، همچنان از ورود افراد غیر بومی و تردد‌های غیر ضرورجلوگیری می شود و خودروهای متخلف  ۵۰۰ میلیون تومان جریمه  نقدی و خودروی آنان توقیف و به پارکینگ منتقل می‌شود. 

مومنی زاده با تاکید بر لزوم تداوم رعایت نکات بهداشتی از مردم، خواست: همچنان تا حد امکان برای کمک به قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا در منازل خود بمانند و بهداشت فردی و اجتماعی با جدیت رعایت کنند.

وی در ادامه تصریح کرد: فعالیت‌های صنفی مانند آرایشگاه‌های مردانه و زنانه، رستوران‌ها، تالارهای پذیرایی و سالن‌های مراسم، مراکز بازی، تفریحی، گیم‌نت، قهوه‌خانه‌ها، چایخانه‌ها و تریا، اماکن اقامتی، هتل‌ها، استخر، سونا، ماساژ و باشگاه‌های بدنسازی و ورزشی و سینماها که از بدو بحران ویروس کرونا به دلیل شرایط محیطی و تجمع جمعیت در آن واحدها به عنوان فعالیت‌های پرخطر اعلام شده و تعطیل شده‌اند کماکان تا اعلام عادی شدن شرایط از طرف وزارت بهداشت کماکان تعطیل خواهند بود.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=8809

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: