لایروبی ۲۳۰ کیلومتر از رودخانه ها و انهار در سطح گیلان

باز باران خبر/ مدیرعامل شرکت آب منطقه ای گیلان از لایروبی ۲۳۰ کیلومتر از رودخانه ها و انهار در سطح استان گیلان تا کنون خبر داد.

به گزارش باز باران خبر و به نقل از روابط عمومی آب منطقه ای گیلان؛ مهندس وحید خرّمی با اعلام این خبر گفت: با توجه به شرایط خاص آب و هوایی استان گیلان که منجر به رویش سریع علف های هرز در رودخانه ها و انهار می گردد و همچنین به علت وقوع سیلاب های متعدد در طول سال که باعث رسوب گذاری انهار و رودخانه ها می شود، هر ساله برای آماده سازی انتقال آب به مزارع تحت پوشش، نیاز به لایروبی امری ضروری می باشد.
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای گیلان افزود: در همین راستا، شرکت سهامی آب منطقه ای گیلان  از اوایل بهمن ماه سال جاری با اعتباری بالغ بر ۶۰ میلیارد ریال، اقدام به برنامه ریزی جهت لایروبی قریب به ۵۰۰ کیلومتر از رودخانه ها و انهار در سطح استان گیلان نموده است.
مهندس خرّمی تصریح کرد : تاکنون لایروبی بالغ بر ۲۳۰ کیلومتر از رودخانه ها و انهار مورد اشاره به اتمام رسیده است و امید است تا قبل از شروع فصل آبیاری مابقی نیز به اتمام برسد.
رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل آب گیلان در پایان تاکید نمود ؛ از کشاورزان عزیز و زحمتکش درخواست داریم برای لایروبی انهار بین مزارع اقدام نمایند، چرا که این امر باعث تسهیل در انتقال آب به مزارع و کاهش مصرف در آبیاری می گردد.
تصاویر ذیل مربوط به بخشی از لایروبی انهار و رودخانه های استان گیلان که با استفاده از بیل های مکانیکی دکل بلند و  شناور انجام شده است.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=18971

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: