لایروبی آب بندان ها و رودخانه ها با رعایت ترک تشریفات به افراد واجد صلاحیت واگذار شود

بازباران خبر/نشست کمیته حفاظت و صیانت از اراضی ملی، جنگل ها و مراتع  با موضوع بهره برداری از آب بندان ۵۷ هکتاری روستای لیفشاگرد و سایر آب بندان ها به ریاست حجت الاسلام و المسلمین حمزه خلیلی رئیس کل دادگستری استان گیلان صبح امروز برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دادگستری گیلان،  نشست کمیته حفاظت و صیانت از اراضی ملی، جنگل ها و مراتع  با موضوع بهره برداری از آب بندان ۵۷ هکتاری روستای لیفشاگرد و سایر آب بندان ها به ریاست حجت الاسلام و المسلمین حمزه خلیلی رئیس کل دادگستری استان گیلان صبح امروز برگزار شد.

حجت الاسلام و المسلمین حمزه خلیلی رئیس کل دادگستری استان گیلان سهل انگاری مسئولان و مدیران را موجب احاطه گیاه سنبل آبی در آب بندان لیفشاگرد دانست و اظهار داشت: این گیاه فضای تنفسی گیاهان و آبزیان را تنگ کرده و با ترشح سموم موجب آلودگی محیط زیست و آب های اراضی کشاورزی می شود.

وی با اشاره به مشکل آب بندان های استان  و مناسب بودن زمان لایروبی آب بندان ها و رودخانه ها تصریح کرد: لایروبی آب بندان ها و رودخانه ها با رعایت ترک تشریفات به افراد واجد صلاحیت واگذار شود و اقدامات لازم در این زمینه هر چه سریع تر صورت گیرد تا در فصل بارش شاهد جاری شدن سیلاب ها و وارد شدن خسارت به مردم نباشیم.

احمد آقایی معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان گیلان نیز با اشاره به اینکه آب بندان ها مهم ترین منبع ذخیره آبی از دوران گذشته و از ابتکارات نیاکان در تامین آب مزارع کشاورزی محسوب می شد اظهار داشت: در طی سال های متمادی این آب بندان ها کارکرد خود را از دست داه و به جنگل تبدیل شده و یا توسط گیاه سنبل آبی غیر قابل استفاده گشته اند.

وی در ادامه افزود: لایروبی آب بندان لیفشاگرد به شهرداری منطقه واگذار شده است و شهرداری موظف است با تهیه ماشین آلات و ابزار مورد نیاز در این راستا اقدام نماید.

آقایی با بیان اینکه برداشت شن و ماسه باید به شرکت های آسفالت همان منطقه جهت تامین مصالح مورد نیاز در راستای مرمت جاده های روستاهای مجاور واگذار شود افزود:  با این روش دست دلالان و سودجویان شن و ماسه قطع شده و از تشکیل بازار سیاه در این حوزه پیشگیری می شود.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=26626

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

پیشنهادی: