لاهیجان، مهد صنعت چای و کلوچه کشور است/ اشتغال۱۳ هزار نفری در صنایع غذایی گیلان

باز باران خبر/ مدیر کل صنعت، معدن وتجارت گیلان درجمع برخی از صنعتگران شهرستان لاهیجان گفت: لاهیجان، مهد و خاستگاه کارخانجات شاخص کشور در تولید چای و کلوچه است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل صمت گیلان، تیمور پورحیدری در جمع برخی از صنعتگران شهرستان لاهیجان در محل سالن جلسات فرمانداری پس از استماع نظرات ومشکلات تولیدکنندگان، اظهار داشت: همه ارکان دست‌اندرکار حوزه تولید؛ باید در جهت رشد تولید و کاهش فشارهای تولید بسیج شوند تا شعار رشد تولید به نحو مطلوب محقق شود.وی فعالیت بیش از ۴۰۰ واحد تولیدی در صنایع غذایی را ظرفیت مطلوبی برای جذب سهم بازار صادراتی دانست و گفت: بلوغ صنعت غذا و تعالی کیفیت این صنعت تواَم با نوآوری و خلاقیت در استان می‌تواند زمینه ساز نفوذ بیشتر در بازارهای بین‌المللی برای برندهای صاحب نام گیلانی شود.

دکتر پورحیدری با بیان این خود را بعنوان سرباز بخش تولید می دانم، افزود: لازمه افزایش و توسعه اشتغال بیش از ۱۳ هزار نفری در کارخانجات صنایع غذایی استان، حمایت بیشتری از محصولات صنایع تبدیلی متصل به کشاورزی گیلان است.

مدیر کل صمت گیلان با اذعان به وجود برخی مشکلات در حوزه تولید و حواشی دشوار آن؛ اعلام کرد: با همراهی و هم‌اندیشی تیم اقتصادی استان و شما افسران جنگ اقتصادی، مصمم به رسیدگی و رفع مشکلات حوزه تولید اعم از؛ تامین نقدینگی از طریق کارگروه ها و تبصره های ۱۸ و ۱۶ و پیگیر زیرساخت‌ها هستیم.

وی با اشاره به احیاء ۵۶ واحد صنعتی در سال گذشته، تصریح کرد: علاوه بر ایجاد و احداث واحدهای صنعتی جدید، راه اندازی و احیاء واحدهای راکد صنعتی و تعیین تکلیف فعالیت آنها به صورت جدی در دستور کار است.

تیمور پورحیدری در بخش دیگری از سخنان خود به تشکیل ستاد فرماندهی و ساماندهی صادراتی بعنوان یک راهکار اثر بخش یاد کرد و گفت: از ظرفیت ها اتاق بازرگانی در جهت تسهیل در امور صادراتی استفاده شود تا استعدادهای صادراتی محصولات با کیفیت کارخانجات به نحو مطلوب شناسایی و برای ارز آوری بیشتر جهت دهی شود.

گفتنی است در پایان این مراسم از زحمات برخی از صنایع شاخص و برتر لاهیجان با اهدا لوح، تقدیر بعمل آمد.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=31478

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: