قرارگاه خاتم‌الانبیاء در پروژه ریلی رشت به آستارا آغاز به کار کرد

مدیرکل راه و شهرسازی گیلان گفت: فرآیند تجهیز کارگاه برای احداث مسیر ریلی رشت – آستارا در دو محدوده صومعه‌سرا و آستارا توسط قرارگاه خاتم‌الانبیاء به پایان رسید.

مدیرکل راه و شهرسازی گیلان تحت تملک قرار دادن اراضی مسیر راه آهن رشت – آستارا را مورد تأکید قرار داد و عنوان کرد: طبق اطلاعات و گزارشات موجود حدود ۷ تا ۱۰ کیلومتر از کارهای تملک اراضی این مسیر انجام شده و یا در حال انجام است که امیدواریم با تزریق اعتبارات ملی روند آن سرعت بگیرد.

پدرام یکی از مزیت‌های مهم استفاده از امکانات راه آهن را حمل و نقل سریع و ایمن کالا و بار و مسافر دانست و تصریح کرد: راه آهن قزوین – رشت و امتداد آن تا بندرانزلی، بندر کاسپین واقع در منطقه آزاد و آستارا آخرین حلقه از کریدور شمال جنوب است که از این طریق به دریای خزر و سپس خارج کشور متصل می‌شود.

وی ساخت راه آهن مسیر رشت به بندر کاسپین با استفاده از اعتبارات سازمان منطقه آزاد انزلی توسط شرکت ساخت و توسعه کشور را مورد اشاره قرار داد و گفت: با توجه به اعتبارات تخصیص داده شده توسط سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی هم‌اکنون ۹۰ درصد از اراضی قطعه‌های بعدی این پروژه آزادسازی شده‌اند.

مدیرکل راه و شهرسازی گیلان افتتاح و بهره‌برداری از ۶۵ پروژه این دستگاه در ایام هفته دولت امسال را با صرف ۵۸ میلیارد تومان اعتبار مورد تأکید قرار داد و افزود: این پروژه‌ها شامل بهسازی و آسفالت راه‌های روستایی و ساخت مسکن بود که با تکمیل مراحل ساخت در اختیار متقاضیان قرار گرفت.

پدرام افتتاح ۳۹۸ واحد مسکن مهر در استان گیلان را از برنامه‌های انجام شده اداره کل راه و شهرسازی در ایام هفته دولت اعلام کرد و بیان داشت: در بخش راه روستایی نیز آسفالت ۸۵ کیلومتر از راه‌ها، احداث ۸ کیلومتر راه در مناطق کوهستانی و صعب‌العبور و ساخت ۱۱ ابنیه فنی شامل پل‌ها به پایان رسید.

وی شاخص بهره‌برداری از راه‌های روستایی آسفالته در گیلان را از میانگین کشوری آن بالاتر دانست و در تشریح این موضوع اظهار داشت: شاخص برخورداری از راه‌های آسفالته روستایی در سطح کشور هم‌اکنون حدود ۵۴ درصد است در حالی که این شاخش در گیلان به عدد ۵۵٫۵ درصد رسیده است.

 

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=3752

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

پیشنهادی: