قدردانی از نقش‌آفرینی ایثارگرانه پزشکان برای تأمین سلامت جامعه

استاندار گیلان نظرات کارشناسی پزشکی قانونی را در رسیدگی به امور قضایی ، مرجع خواند و گفت: تیزبینی پزشکی قانونی ، مکمل فعالیت تیم قضایی در پرونده‌های کیفری و گامی در جهت تحقق عدالت برای مردم است.

 به گزارش باز باران خبر و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری گیلان؛ دکتر ارسلان زارع در دیدار مدیرکل و تعدادی از رئیسان مراکز و مدیران پزشکی قانونی استان ، مجدداً از تلاش های جامعه پزشکی بویژه در دوران شیوع کرونا و نقش آفرینی ایثارگرانه آنان برای تأمین سلامت جامعه قدردانی کرد.

وی صبوری و بردباری را دو مولفه اثرگذار در این شغل دارای اهمیت دانست و افزود: تلاشگران این عرصه با رویه انصاف و عدالت با اشراف کامل بر نگاه کارشناسی و علمی در کنار تکریم مردم، به انجام وظیفه می‌پردازند.

استاندار گیلان عنوان پزشکی قانونی را واژه‌ای مناسب برای این مجموعه و بیانگر وظایف خطیر آنها دانست و گفت: فعالیت های پزشکی قانونی و نقشی که در تأمین امنیت، آرامش و سلامت جامعه ایفا می‌کنند؛ از نظر علمی و کارشناسی از اهمیت خاصی برخوردار است.

وی به مرجع بودن نظرات پزشکی قانونی برای رسیدگی به امور قضایی و علمی اشاره و بر ضرورت بهره‌گیری از دانش و تجهیزات روز تأکید و خاطرنشان کرد: استان گیلان به‌دلیل گردشگرپذیری و تردد بالای مسافران در مناسبت‌های مختلف، شاهد بروز تصادفات جاده‌ای و بیماران ترومایی است.

دکتر زارع اضافه کرد: حادثه‌خیز بودن گیلان، شرایط اقلیمی و مواجهه با بلایای طبیعی بر اهمیت عملکرد پزشکی قانونی در حوزه های تخصصی و فنی نسبت به استان‌های دیگر افزوده و مراجعه‌ها در بخش هایی همچون نزاع و تصادفات نیز منجر به صدور گواهی های پزشکی قانونی صحیح و تضمین و تأمین حقوق مردم خواهد شد.

استاندار گیلان ارائه نظر دقیق، کارشناسی و کیفی توسط پزشکی قانونی را موجب صدور آرای عادلانه، قانونی و دقیق در مراجع قضایی دانست و گفت: نظریه‌های کارشناسی و تخصصی توأم با تیزبینی پزشکی قانونی ، مکمل فعالیت تیم قضایی در پرونده‌های کیفری است و فعالیت تخصصی کارشناسان این حوزه در پرونده‌های حقوقی، خانواده، ژنتیک، سلامت روان و شخصیت، گره بسیاری از پرونده‌های قضایی را می گشاید.

وی با بیان اینکه نظارت و اهمیت کادر پزشکی قانونی و نقش آن در تحقق عدالت برای مردم و مراجعان، ملموس است، افزود: در جهت تأمین تجهیزات مورد نیاز و تکمیل پروژه‌های عمرانی پزشکی قانونی باتوجه به اهمیت موضوع، به عنوان اولویت علاوه بر منابع استانی از طریق اعتبارات ملی نیز پیگیری می‌شود.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=12173

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

پیشنهادی: