فعالیت آزمایشی فاز دو تصفیه‌خانه گیلان کیفیت آب ۱۴ شهرستان را بهبود بخشید

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب گیلان گفت: با شروع به کار آزمایشی فاز دوم تصفیه خانه بزرگ گیلان در هفته دولت کیفیت آب شرب ۱۴ شهر گیلان از جمله شرق استان و بسیاری از روستاهای همجوار با خط انتقال ارتقا یافت.

باز باران خبر؛ سید محسن حسینی در نشست بررسی مشکل آب شرب لاهیجان در جریان سفر به این شهرستان افزود : با وارد مدار شدن کامل تصفیه‌خانه بزرگ استان تا سال ۱۴۲۵عملا آب شرب مورد نیاز ۱۴ شهرستان‌ گیلان تأمین می شود.

وی افزود: در این تصفیه خانه پس از استحصال آب از طریق منابع سطحی و زیر زمینی، باتوجه به شرایط آب استان به منظور ارتقای کیفی، فرایند تامین آب شرب بهداشتی انجام و آب با بالاترین حد کیفیت استاندارد به شبکه توزیع منتقل می شود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب گیلان با اعلام اینکه ۹۵ درصد آب شرب لاهیجان از تصفیه خانه بزرگ گیلان است، افزود: آب شرب در این شهر از نظر کیفی و کمی بهبود یافته است.

حسینی عنوان کرد : پیش از این در ایام پیک سفرها و حتی شیوع کرونا که موجب افزایش ۲۵ درصدی مصرف آب گردید، دچار افت فشار آب می شدیم که با وجود بهره برداری از تصفیه‌خانه گیلان دیگر شاهد این اتفاق نخواهیم بود.

وی با عذرخواهی از مردم لاهیجان به دلیل افت فشار و کیفیت آب شرب در هفته های اخیر، خاطر نشان کرد: افزایش فشار آب باعث بروز مشکلات اخیر در آب شرب لاهیجان شده بود که با اقدامات تیم عملیاتی شرکت آب و فاضلاب این مساله رفع شد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب گیلان با اشاره به اینکه کیفیت آب شرب لاهیجان روز به روز به دلیل شست و شوی شبکه افزایش پیدا خواهد کرد، تصریح کرد: این عملیات در فاصله ساعت ۲۴ تا ۶ صبح انجام می شود تا شهروندان لاهیجانی دچار مشکل نشوند.

فرماندار شهرستان لاهیجان نیز با تاکید بر اینکه بنای نظام جمهوری اسلامی ایران مبتنی بر مردم سالاری است، به خبرنگار ایرنا گفت: ما وظیفه داریم به مردم پاسخگو باشیم.

محمودی با اشاره به اینکه استیفای حقوق شهروندی مردم لاهیجان از مسئولیت های مدیران است، گفت: شایسته است تا هر اتفاق و اقدامی در حوزه آب و فاضلاب به اطلاع مردم رسانده شود.

وی با اشاره به تامین ۹۵ درصدی آب شرب لاهیجان از تصفیه خانه گیلان خاطر نشان کرد: امیدواریم تا با پیگیری های مدیران حوزه آب و فاضلاب استان و شهرستان بزودی ۱۰۰ آب شرب لاهیجان از این تصفیه خانه تامین شود.

فرماندار لاهیجان افزود: تامین اعتبار این پروژه از منابع ملی، استانی و شهرستانی با پیگیری های مسئولان برای احقاق حق مردم الزامی است.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=12874

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: