فرهنگ عاشورایی با فرهنگ ایرانیان عجین است

فرماندار رشت با اشاره به عجین شدن فرهنگ عاشورایی با فرهنگ ایرانیان، تصریح کرد: افتخار داریم که از کودکی با فرهنگ عاشورایی و ارادت به خاندان اهل بیت، پرورش یافته ایم.  

به گزارش باز باران خبر و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان رشت؛ مهندس علی فتح اللهی در نشست با رئیس و مسئول نمایندگی ولی فقیه ستاد بازسازی عتبات عالیات گیلان با بیان اینکه فرهنگ عاشورایی با فرهنگ همه ایرانیان عجین شده است، افزود: افتخار این را داریم که با این فرهنگ رشد پیدا کرده ایم  و همه ایرانیان از کودکی  به خاندان عصمت و طهارت به ویژه حضرت اباعبدالله (ع) ارادت ویژه دارند.

وی با تاکید بر لزوم بهره گیری از همه ظرفیت ها جهت فعال سازی ستاد عتبات عالیات، گفت: نیاز است با برنامه ریزی مناسب ضمن استفاده از ظرفیت ادارات، به خوبی از ظرفیت هیئت امنای مساجد، محبان اهل بیت و افراد خیر پیشتاز استفاده شود.

حجت الاسلام محمد لاکانی مسئول نمایندگی ولی فقیه در ستاد بازسازی عتبات عالیات گیلان نیز در این نشست با بیان اینکه مردم گیلان همواره عاشق خاندان عصمت و طهارت و ولایت بوده اند ، افزود:  مردم این دیار همانگونه که سالهای سال میزبان خوبی برای بقاع متبرکه و حرم امام زادگان بوده اند، مطمئناً در بازسازی عتبات نیز پیشگام و پیشتاز خواهند بود.

وی تصریح کرد: یقین داریم در صورتی که اطلاع رسانی مناسب در خصوص اقدامات و فعالیت های ستاد بازسازی عتبات و عالیات انجام شود، نذورات و کمک مردمی در جهت بازسازی عتبات افزایش خواهد داشت.

حجت الاسلام لاکانی همچنین با اشاره به همکاری بسیار خوب مهندس فتح اللهی در شهرستان های تالش و صومعه سرا، اظهار داشت: با توجه به سوابق ارزنده فرماندار رشت، انتظار می رود عملکرد ستاد بازسازی عتبات عالیات در شهرستان رشت به عنوان پیشانی ستاد بازسازی عتبات گیلان، برجسته تر و فعال تر از همیشه دنبال شود.

در ادامه این نشسست، رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات گیلان نیز با اشاره به سابقه درخشان مردم گیلان در جمع آوری کمک ها و اعزام محموله های پشتیبانی به جبهه ها در دوران دفاع مقدس با محوریت مرحوم آیت الله احسانبخش، گفت: بر همین اساس در زمینه بازسازی عتبات نیز انتظار ها از استان گیلان، همواره بالا بوده است.

مجید دوهندو با تاکید بر لزوم تقویت اطلاع رسانی فعالیت های ستاد بازسازی عتبات عالیات، گفت: استفاده صحیح از فضای مجازی و تبلیغات محیطی در جهت انعکاس عملکرد ستاد بازسازی می تواند در این زمینه بسیار کارگشا باشد.

وی با اشاره به نقش فرمانداری در سازماندهی کمک ها و بهره گیری از همه ظرفیت های شهرستان در این زمینه، افزود: فقدان وجود مکان اداری مناسب جهت ستاد بازسازی عتبات شهرستان رشت از جمله دغدغه هایی است که انتظار می رود با همکاری فرمانداری، این دغدغه هر چه سریع تر مرتفع شود.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=11731

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

پیشنهادی: