فردی باید وارد شورای شهر شود که حب مقام و جاه طلبی نداشته باشد

مردم مطالبه گر می توانند موضع مسئولان را تغییر دهند

باز باران خبر/ رضا عاشری در جمع خبرنگاران داشتن صبر،  گوش شنوا روحیه متفکر و تعهد، امانتداری را از ویژگی های لازم و ضروری برای یک عضو موثر و تاثیرگذار در شورای شهر دانست و گفت: شورا محلی برای پر کردن جیب افراد  نیست،

رسانه ها با دقت نظر و بررسی دقیق از بلد کردن افراد نادرست پرهیز کنند

کارشناس ارشد عمران و عضو نظام مهندسی گیلان با تاکید بر اینکه فردی باید وارد شورای شهر شود که حب مقام و جاه طلبی نداشته باشد افزود: با ورود افرادی که دنبال شهرت و دیده شدن هستند نمی شود انتظار داشت که اتفاقهای خوب برای شهر رخ دهد.
وی از رسانه ها خواست با دقت نظر و بررسی دقیق  از بلد کردن افراد نادرست پرهیز کنند  و در همین رابطه تصریح کرد: شهر نیاز به نیاز سنجی و آینده پژوهی دارد و این امر نیاز به انتخاب و ورود افراد متخصص و اهل فن  به پارلمان محلی دارد.
شهردار سابق منطقه ۵ شهرداری رشت خاطرنشان کرد: شهروندان در نگاه خرد خدماتی نظیر  آسفالت و ….از شورای شهر انتظار دارند و در نگاه کلان امید ساختن یک آرمان شهر و شهر رویایی را دارند و کسی  که تخصص مرتبط با امور شهری ندارد  در هر دو بخش ناموفق عمل خواهد کرد.

صرف داشتن مدرک دانشگاهی و احساس تکلیف نباید به شورای شهر ورود کرد
عاشری افزود: صرف داشتن مدرک دانشگاهی و احساس تکلیف نباید به شورای شهر ورود کرد چرا که ساختار و بدنه ی حوزه مدیریت شهری به گونه ای است که ۷۰ درصد امور مهندسی است و اعضای شورای شهر باید فهم مهندسی از موضوعات داشته باشند تا بتوانند اهم و مهم کنند.
وی خاطرنشان کرد: حل معضلاتی مانند ترافیک، آسفالت ، فضای سبز ، کودکان کار ، کارتن خوابها نیاز به یک نگاه جامع و برنامه ریزی دارد. باید شورای شهر دنبال راه حل باشد باید از اساتید و مشاوران دانشگاهی و متخصص در شورای شهر بهره گرفت تا ایده ها و برنامه های مناسب در شهر اجرایی شود.

دخل و خرج شهر رشت با هم همخوانی ندارد
عاشری افزود: در یک عبارت اگر بخواهم ایراد شهر را بیان کنم باید گفت که ما دخلی داریم که با خرج مان همخوانی  ندارد و اگر با برنامه ریزی اصولی، انطباق درست در دخل و خرج  محقق شود ما برنده هستیم.

مردم باید اصرار داشته باشند که شفاف سازی در پارلمان شهری انجام شود

وی  با تاکید بر اینکه باید توپ را برای هدایت امور به مردم پاس دهیم گفت: مردم باید اصرار داشته باشند که شفاف سازی در پارلمان شهری انجام شود. چرا که مردم باید بدانند فردی را انتخاب کرده اند چه اولویت های را در شورا دنبال می کند.
عاشری تاکید کرد: مردم مطالبه گر می توانند موضع مسئولان را تغییر دهند. وقتی مردم شهر توسط پارلمان محلی امین دانسته نمی شوند چگونه باید اعضای شورا را به عنوان امانتداری بپذیرند .
وی با بیان اینکه  در شورای شهر باید جنگ بر سر منافع  شخصی و رفاقتی کنار گذاشته شود  اظهار داشت:۱۱عضو شورا باید همراه مردم و برای مردم تصمیم بگیرند د باید نیاز های شهری را از صفر تا صد اولویت بندی کرد چرا که دخل و خرج شهر با هم نمی خواند.
وی تاکید کرد:  یکسری مشکلات نیاز شهر و یکسری ضروریات شهر است  باید با آگاهی بخشی شهری و با  همراهی مردم بودجه جزیره ای و غیر متمرکز بر روی پروژه های مهم متمرکز کرد.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=20089

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: