فراخوان مسابقه عکاسی دانشگاه های راه ابریشم در گیلان

دانشگاه گیلان در فراخوانی از دانشجویان علاقمند برای شرکت در مسابقه عکاسی دانشگاه های راه ابریشم دعوت کرد.

رئیس روابط عمومی دانشگاه گیلان  در این باره به خبرنگار ایرنا گفت: شبکه دانشگاه های راه ابریشم نسبت به برگزاری مسابقه عکس با موضوع (کسب و کار و بازار در مسیر راه ابریشم) را در بین دانشجویان دانشگاه های عضو شبکه، برگزار کرده است.
سعید رهسپار با اشاره به مهلت ارسال آثار تا دهم خردادماه آینده افزود: هر شرکت کننده می تواند پنج عکس به دبیرخانه بفرستد، برای نفرات برتر این مسابقه جوایز ارزنده ای از قبیل بلیط رفت و برگشت و هزینه اسکان در مراسم گردهمایی سالانه در نظر گرفته شده است.
وی اظهار داشت: عکس ها به همراه فرم تکمیل شده پیوست بایستی به آدرس ایمیلsunofficialphocos@gmail.com ارسال شود.
با توجه به برگزاری سومین دوره همایش بین المللی مطالعات راه ابریشم با عنوان مردم و محیط زیست در امتداد ابریشم در دانشگاه گیلان و پیرو نشست رئیس دانشگاه با دبیرکل شبکه دانشگاه های راه ابریشم در زمان برگزاری این همایش، این دانشگاه موفق شد به جمع دانشگاه های راه ابریشم بپیوندد.
شبکه دانشگاه های راه ابریشم با هدف توسعه روابط علمی و فرهنگی کشورهای در مسیر راه ابریشم، تحکیم صلح و دوستی و احیای سنت های مشترک ملت های ذیربط در دانشگاه مطالعات خارجی هانکوک و با حضور ۷۸ دانشگاه از کشورهای مختلف جهان از سال ۲۰۱۵ تشکیل شده است.
این مجمع دارای چهار موسسه شامل شبکه اتحادیه رئیسان دانشگاه های راه ابریشم، انجمن بین المللی راه ابریشم، شبکه اتحادیه دانشجویان دانشگاه های راه ابریشم و ارکستر سمفونی است.
در چارچوب این شبکه دانشجویان دانشگاه های عضو می توانند در رقابت های بین المللی نگارشی WRICOS و عکاسی PHOCOS شرکت کنند که جوایز ارزنده ای برای نفرات برتر در نظر گرفته می شود؛ فعالیت های علمی این شبکه شامل حمایت از فعالیت های پژوهشی مانند برگزاری همایش ها، انجام پژوهش های مشترک، تبادل اساتید و دانشجویان، برگزاری فستیوال های دانشجویی و … است.
با توجه به تحولات علمی و اقتصادی در شرق، اهمیت جاده ابریشم در تحول اقتصادی کشورهای آسیایی و عضویت دانشگاه های برجسته کشورهای اروپایی همچون ایتالیا، اسپانیا، پرتغال، یونان و روسیه در این شبکه، عضویت در این شبکه گام موثری در همکاری های علمی و دانشگاهای و گسترش مبادلات فرهنگی و اقتصادی بین ایران و دیگر کشورها در مسیر تاریخی جاده ابریشم می شود.
هم اکنون حدود ۱۷ هزار دانشجو در رشته های مختلف مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری در دانشگاه گیلان مشغول به تحصیل هستند؛ این دانشگاه دارای حدود ۶۰۰ عضو هیات علمی است.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=1092

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

پیشنهادی: