غافلگیری هنرمند پیشکسوت گیلانی در سالروز تولد ۶۳ سالگی

جمعی از کارکنان معاونت هنری اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان، با حضور سرزده نزد سید مجتبی (امیر) ثابت، بازیگر و کارگردان پیشکسوت گیلانی در سالروز تولد ۶۳ سالگی‌اش، وی را غافلگیر کردند.

به گزارش بازباران خبر و به نقل از روابط عمومی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان، سید مجتبی (امیر) ثابت متولد ۹ دی ۱۳۳۵، کارمند رسمی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان و کارگردان صدا و سیما، دارای سابقه بازی در بیش از ۲۰ نمایش صحنه‌ای از جمله «اشباح»، «خودکشی»، «افعی طلایی»، «خاموشی دریا»، «سربداران»، «دزد و شاه»، «تناک»، «قصه موشی که آدم شد» است.

وی، کارگردانی بیش از ۱۵ نمایش صحنه‌ای از جمله «اویس»، «سربداران»، «افعی طلایی»، بازی در چهار تله‌تئاتر از جمله «امولوس گنگ» (نخستین تله‌تئاتر ضبط شده در گیلان – اوایل دهه ۵۰) و کارگردانی هنری دو تله‌تئاتر را در کارنامه دارد.

ثابت در فیلم‌های کوتاه و سریال‌های تلویزیونی مختلف از جمله «کوچک جنگلی»، «دایره خاکستری»، «هدیه‌ای در تنهایی» و سریال‌های کودک، عروسکی و زنده عروسکی از جمله «مزرعه سبز» (اولین سریال عروسکی در تلویزیون ایران)، «کاکلی» (کارگردان)، «بهارک و رویا» (کارگردان) نقش‌آفرینی کرده است.

کارگردانی مستند و مستندهای داستانی «هنرهای سنتی در روزگار نو»، «میراث جاودان» و «زیبایی‌های گیلان من» و سریال‌های تلویزیونی «رامین و ریحانه»، «سحر»، «خانه پدری»، «عطر گل چای»، «مهمانسرای امید»، «آوایی از دور دست»، «نیمه پنهان ماه» و … نیز در رزومه این هنرمند پیشکسوت گیلانی به چشم می‌خورد.

آخرین کار ثابت، بازی کوتاه در مجموعه نمایش خانگی در دست تولید «قورباغه» به‌کارگردانی هومن سیدی است.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=6294

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: